Regióny Prešov Poprad Top

SMUTNÁ SPRÁVA Zomrela MODERÁTORKA, filmová a divadelná HEREČKA: Bola našou veľkou dámou a múzou, smútia kolegovia

sviečka, úmrtie
Ilustračné foto. ZDROJ: zoznam.sk

SVIT – Veľmi smutná správa zasiahla milovníkov umenia, navždy odišla neobyčajná umelkyňa – Veronika Žoldáková. Veroniku mnohí poznali ako herečku, moderátorku a recitátorku. Označovali ju aj za dámu podtatranského sveta. Zomrela v utorok 5. marca 2024 vo veku nedožitých 68 rokov.

 

Dlhé roky bola spojená s mestom Svit. Pracovala v Mestskom kultúrnom stredisku a v rokoch  1999 – 2016 na Mestskom úrade vo Svite ako kultúrna referentka, redaktorka mestských novín a redaktorka mestskej televízie Svit.

Bola umelkyňa telom i dušou

Veroniku mnohí označujú za dámu podtatranského umeleckého života. Bola vynikajúca neprofesionálna filmová aj divadelná herečka. Pôsobila ako členka divadelného zoskupenia Divadlo humoru v Poprade – Matejoviciach, ale aj súboru Commedia Poprad, uvádza Podtatranské osvetové stredisko.

Okrem divadla sa aktívne venovala aj prednesu poézie. Dlhé roky patrila nielen k aktívnym súťažiacim, ale aj porotkyniam a organizátorkám. Jej prednes ocenili aj na celoslovenskej úrovni.

Ako moderátorka moderovala niekoľko mestských, celoštátnych i medzinárodných podujatí. Dokonca ich aj sama organizovala. Zviditeľnila sa najmä v Televízii Svit či Noviny Svit.

Smútia za ňou mnohí

Jej odchod na večnosť zasiahol mnohých. „Veľmi je mi smutno Veronika. Bola si tou múzou pre nás všetkých. Tá tvoja radosť zo života a prístup ku krásnej práci bola obrovským darom pre nás. Lúčim sa s tebou a tam kde ideš, nech tvoj talent dáš. Odpočívaj v pokoji. Vďaka, že som aj ja mohla s tebou prežiť nie jedno predstavenie a kultúrne podujatie milá Veronika,“ lúči sa s ňou so smútkom v srdci Renča.

Veronika bola neobyčajná osobnosť, ktorá inšpirovala mnohých. „Pamätám si, ako si pod sklo na svojom pracovnom stole odložila moje maturitné oznamko. Neskôr aj svadobné. Pamätám si ju ako Ikonu. Dámu vždy skvelo naladenú a upravenú, profesionálku v každej nanosekunde. Jednu z najväčších mojich inšpirácií, o ktorej som bola presvedčená, že má dream job, lebo ona to inak nevedela robiť. Najinšpiratívnejšia bytosť,“ zaspomínala si Monika.

Jej rodina, známi a priatelia sa s ňou budú môcť poslednýkrát rozlúčiť v sobotu 09. marca 2024 v rímskokatolíckom Kostole sv. Jozefa robotníka vo Svite.