Regióny Prešov Kežmarok Top

BRUTÁLNA VRAŽDA dôchodcu! “Ten človek ho náhodne stretol v lese, vytiahol samopal a zabil ho!” prehovoril syn starého pána

Na ľavo obvinený sériový vrah Ján románek. Na pravo zavraždený dôchodca Jozef Lazár. Zdroj: archív redakcie/FB

SPIŠSKÁ NOVÁ VES – Široký úsmev, mužná postava, sympatický vzhľad. Takto vyzerá muž, ktorého policajti obvinili ako sériového vraha z Kežmarského okresu. Muž, ktorý podľa výsledkov vyšetrovania pripravil minimálne dve rodiny o svojich milovaných, a ktorý mal zabíjať nevinných ľudí bez akéhokoľvek motívu. Ten, ktorý mal pred troma rokmi zobrať rodine Lazárovcov zo Spišskej Novej Vsi otca troch synov, milujúceho manžela a ochotného suseda. Jeho meno je Ján Románek z Vojňan, ktorému tiež pripisujú vraždu nevinného pumpára a pokus vraždy zaľúbeného páru, ktorý len cestoval v aute domov z práce.

 

Synovia mierumilovného starčeka Jozefa Lazára (78†) čakali viac ako tri roky na objasnenie brutálnej vraždy ich otca. Chceli vedieť, ako vyzerá tvár chladnokrvného vraha, ktorý im spôsobil obrovskú bolesť zo straty milujúceho otca a hlavy rodiny. Dlhé noci nemohli spávať a kládli si otázku kto a prečo urobil takýto ohavný čin. Teraz konečne dostali odpoveď.

“Stále tomu nedokážeme uveriť. Otec išiel len do lesa po medvedí cesnak pre mamu. Nikomu z nás by ani v tej najhoršej nočnej more nenapadlo, že ho v ten deň zavraždia. Nedáva to zmysel,” povedal pre Zoznam syn zosnulého Jozefa Lazára, ktorého smrť milovaného otca zasiahla na celý život.

Ján Lazár sa stal obeťou vraha. Podľa vyšetrovateľa ho 11. ranami rozstrieľal Ján Románek z Vojňan. Foto: Ivan Mego
Ján Lazár sa stal obeťou vraha. Podľa vyšetrovateľa ho 11. ranami rozstrieľal Ján Románek z Vojňan. Foto: Ivan Mego

Muža obvinili ako SÉRIOVÉHO VRAHA z Kežmarku! Bol tichý a utiahnutý, vychovával deti, doma mal desiatky zbraní

Na otázku, či mu vrahova tvár niečo hovorí sme dostali jednoznačnú odpoveď. “Nie, absolútne, nikdy som ho predtým nevidel. Môj otec bol nevinný človek, úplne obyčajný, ako každý druhý. Kriste, veď to bol dôchodca, ktorý išiel na prechádzku do lesa. Čo za človeka toto urobí?,” pýta sa zúfalo syn. Nikto z rodiny si nevie vysvetliť, prečo si vrah vybral práve jeho. Na túto otázku však, bohužiaľ, neexistuje odpoveď. “Najhoršie na tom je to, že tu už nejde o môjho otca, ale o nás všetkých. Vtedy v lese ste mohli byť vy, ja, hocikto iný. Tento človek ho náhodne stretol v lese, vytiahol zbraň a zabil ho. A takýto ľudia chodia medzi nami,” dodáva zlomene.

pokračovanie na ďalšej strane …