Regióny Prešov

Súd rozhodol: Policajt, ktorý ZAVRAŽDIL svojho kolegu zostáva za mrežami!

policajt, streľba, Prešov
Policajt Martin Turčan ostáva vo väzbe. Zdroj: archív

PREŠOV – Krajský súd v Prešove nevyhovel sťažnosti Martina Turčana, ktorý je obvinený z vraždy svojho kolegu policajta Filipa (29†). V stredu o tom informovala hovorkyňa prešovského súdu Ivana Petrufová. Syn primátorky, ktorý v osudný večer strieľal tak ostáva za mrežami väzobnej cely. 

 

Senát krajského súdu na neverejnom zasadnutí v utorok sťažnosť obvineného proti uzneseniu Okresného súdu v Prešove zo 17. marca zamietol ako nedôvodnú. “Zároveň vyslovil, že väzbu obvinenému nenahrádza dohľadom probačného a mediačného úradníka,” uviedla Petrufová s tým, že rozhodnutie Krajského súdu v Prešove je právoplatné.

HROZIVÉ DETAILY Policajt vystrelil na kolegu viackrát: Jedna rana zasiahla Filipovi srdce, druhá pľúca

O tom, že muž bude stíhaný väzobne, rozhodla v marci sudkyňa pre prípravné konanie okresného súdu, a to na základe preukázania dôvodov takzvanej útekovej a preventívnej väzby.

Najskôr ZAVRAŽDIL kolegu, neskôr v cele napadol policajtov! Zverejnili čas a miesto poslednej rozlúčky so zastreleným Filipom (†29)

V pondelok, 14. marca o 18:14 sa Prešovskými ulicami ozývali viaceré výstrely. O život prišiel len 29-ročný policajt Filip, ktorého zastrelil vlastný kolega, Martin Turčan. Podľa medializovaných  informácií, mal útočník na Filipa vystreliť niekoľkokrát a z miesta činu, kde sa našlo 5 nábojníc, ušiel ozbrojený. Policajti ho zatkli až o niekoľko hodín pri obci Partizánska Ľupča. Odzbrojili ho a spútali.

MRAZIVÉ SKUTOČNOSTI: Strelec Turčan sa policajta Filipa (29†) pred streľbou pýtal, či by nechcel zomrieť! Hamran reaguje