Regióny Prešov Top

MIMORIADNE Vysokoinfekčný Pakistanec BEHÁ medzi ľuďmi! Je na ÚTEKU, hľadá ho aj POLÍCIA: POZOR na neho, ak ho uvidíte, hneď to NAHLÁSTE

Zdroj: FB/Polícia SR, zregionu.sk

PREŠOV – Pakistanca Hamada Benza (24) priviezla eskorta zo záchytného tábora do Národného ústavu tuberkulózy, pľúcnych chorôb a hrudníkovej chirurgie vo Vyšných Hágoch preto, lebo mal kašeľ a vykašliaval krv. Lekári mu diagnostikovali nákazlivú a vysoko infekčnú tuberkulózu. Hamad však z nemocnice ušiel. Už takmer dva týždne po ňom  pátra polícia.

 

Z Národného ústavu vo Vyšných Hágoch ušiel cez okno v stredu (18. 10.) a zmizol v lese.

„Hamad Benz je vysoký 182 cm, veľmi štíhlej postavy. Naposledy mal oblečené čierne tepláky a čiernu perovú bundu,“ informuje prešovská polícia na sociálnej sieti.

„Určite je nebezpečný pre spoločnosť, pretože je naďalej infekčný a liečbu neukončil,“ povedal pre TV Markíza námestník riaditeľa Národného ústavu vo Vyšných Hágoch Peter Šterbák.

Podľa neho je možné, že Pakistanec útek pripravoval, pretože mal na izbe spolubývajúceho, ktorý ho kryl. Hamad sa počas pobytu domáhal mobilu, čo bolo podozrivé a bolo jasné, že má čosi za lubom.

„Tým, že sa deň predtým oholil, tak splynul s bežnou populáciou a bol na nerozoznanie,“ spresnil Šterbák.

Policajti lekárom povedali, aby ho pre istotu strážili. Nemocnica však na to nemá kapacity. Hamad napokon v prvých dňoch ani nebol v stave nikam utekať.

​„Akékoľvek poznatky k nezvestnému Hamadovi oznámte na oddelení pátrania Okresného riaditeľstva Policajného zboru v Poprade, č. t. 0961 89 3371, resp. na linku 158, alebo prostredníctvom správy na stránke,“ dodáva polícia.

Prípad riešia ako podozrenie zo šírenia nebezpečnej nákazlivej choroby.

Polícia hľadá Hamada Benza z Pakistanu. ZDROJ: TASR/KR PZ v Prešove