Krimi Regióny Prešov Košice Top

Hrôza v škole: Žiak sa vyhrážal SMRŤOU učiteľke aj spolužiakom! Šokujúce DETAILY z triedy

Ilustračná foto. Zdroj: TASR/Jakub Kotian

HORNÝ ZEMPLÍN – Tínedžer dostal v škole chuť na cigaretu. Keď mu učiteľka nedovolila fajčiť, začal sa vyhrážať, že zabije ju aj spolužiakov.

Všetko sa podľa portálu noviny.sk odohralo v škole v jednej zo špeciálnych škôl na Hornom Zemplíne. Policajti vyšetrovanie prípadu ukončili a 16-ročnému žiakovi hrozí väzenie.

V čase útoku bol žiakom školy necelý mesiac. Podľa slov riaditeľky sa jeho prejavy snažili mierniť. “No z obavy ohrozenia bezpečnosti a zdravia žiakov a zamestnancov školy i ďalšieho vyhrážania, nebodaj  fyzického útoku, sme boli nútení  jeho výhražné konanie oznámiť polícii,” priblížila riaditeľka školy.

Učiteľke vulgárne nadával, zastrašoval ju zaťatými päsťami a vyhrážal sa, že zabije ju a aj ďalších troch spolužiakov. Učiteľke podľa polície tvrdil, že ak mu vezme mobil, tak ju okamžite napadne a zabije. “Keď učiteľka chlapca upozornila, aby nešiel počas vyučovania fajčiť, mladík začal všetkým vulgárne nadávať a povedal, že ich všetkých pozabíja,”  priblížila Jana Ligdayová, hovorkyňa Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Prešove.

Prokurátor žiaka obžaloval z dvoch trestných činov, a to z nebezpečného vyhrážania a z vydierania.

Po útoku súd rozhodol o jeho umiestnení v reedukačnom centre. Podľa Jany Kandrikovej, predsedníčky Združenia špeciálnych škôl na Slovensku, pre podobné prípady chýba špecializované zariadenie. “Nie vždy tie deti patria do edukačných centier, pretože ak ide o duševné poruchy, ide o zdravotnú poruchu. To znamená, že to dieťa nemá ísť do reedukačného centra, kde hlavným cieľom je prevýchova dieťaťa, ale to dieťa potrebuje výhradne zdravotnícku starostlivosť,” vysvetlila Kandriková.

Obžalovaný chlapec má ex offo prideleného advokáta. Za útok na učiteľku a spolužiakov mu hrozí väzenie. “Maloleté dieťa je umiestnené v zariadení na výkon rozhodnutia súdu s nariadenou ústavnou starostlivosťou, ktoré mu poskytuje komplexnú starostlivosť, vrátane zabezpečenia školskej dochádzky,” informovala Iveta Dorčáková, vedúca tlačového a komunikačného oddelenie Ústredia práce, sociálnych vecí a rodiny.