Zisk z predaja priesad investujú technické služby mesta do verejnej zelene

HUMENNÉ – Technické služby mesta Humenné aj tento rok predávajú priesady zo svojho skleníkového hospodárstva. Verejnosti ponúkajú rôzne druhy priesad zeleniny a kvetov. Ako uviedol Marián Škuba z tlačového referátu Mestského úradu v Humennom, zisk z predaja priesad reinvestujú do verejnej zelene v meste.

Ponúkajú takmer 40 druhov zeleniny, 15 druhov byliniek a 13 druhov kvetov. Predovšetkým ide o papriky, paradajky, zeler, kaleráb, kapustu, šalát, uhorky a cukety. „Kupujúca verejnosť oceňuje, že má možnosť si vyberať rastliny samostatne, podľa vkusu, prejsť sa popri rastlinkách a aj týmto načerpať pozitívnu energiu,“ uviedol Škuba.

Technické služby evidujú najväčší záujem u starších pestovateľov, no rozširuje sa aj klientela mladších, ktorí sa začínajú venovať sadeniu, a tiež rodiny s deťmi. Podľa Škubu skleníkové hospodárstvo v minulosti nevyužívalo svoj plný potenciál, keďže sa skleník vykuroval celý len pre kvety, ktoré zaberajú zhruba štvrtinu jeho kapacity. „Momentálne sa skleník využíva maximálne, dokonca uložením rastlín až v dvoch podlažiach navyše,“ priblížil Škuba, pričom dodal, že zisk z predaja sa za uplynulé roky mierne zvyšuje.

Viac o téme: financie, priesady, technické služby, verejná zeleň

Súvisiace články