Regióny Prešov

Vo Vysokých Tatrách ohlásili tri pády lavín: Jednu osobu museli ošetriť

Ilustračné foto. Zdroj: FB Horská záchranná služba

VYSOKÉ TATRY – Vo Vysokých Tatrách v piatok ohlásili tri pády lavín. V jednom prípade záchranári museli ošetriť muža so zranením dolnej končatiny. Horská záchranná služba (HZS) o tom informovala na webe.

V prvom prípade došlo k pádu lavíny do Kartárikovho žľabu pod Lomnickým štítom, pri čom sa zranil 36-ročný skialpinista. “Pri páde utrpel poranenie dolnej končatiny. Prvú pomoc mu poskytol horský vodca s dvoma náhodnými skialpinistami,” priblížila HZS. Záchranári potom muža vyšetrili a zranenú končatinu mu zafixovali. “Následne ho transportovali do Tatranskej Lomnice, kde bol odovzdaný do starostlivosti záchrannej zdravotnej služby,” doplnila HZS.

Ďalšie pády lavín nahlásili z Goričkovej kopy do Tichej doliny a v Batizovskom žľabe z vrcholu Končistej. Ohlasovatelia v oboch prípadoch informovali, že na miestach spozorovali osoby. Situáciu preverili posádky Vrtuľníkovej záchrannej zdravotnej služby z Popradu s horskými záchranármi. “V oboch týchto prípadoch pomoc záchranárov nebola potrebná,” doplnilo HZS.