Veľký POŽIAR pri Prešove! Bývalému futbalistovi ZHOREL rodinný DOM úplne do tla

BRATISLAVA – Nešťastie nechodí po horách, ale po ľuďoch. To, čo zažil bývalý slovenský futbalový reprezentant Stanislav Šesták je ako z hororu. Pár dní pred Vianocami mu do tla zhorel rodinný dom. O celej udalosti informovala TV Markíza.

 

Silný a ničivý požiar vypukol v noci zo stredy na štvrtok, krátko po polnoci v obci Demjate pri Prešove. Podľa TV Markíza bol dom drevostavbou, ale Šesták zostal našťastie s celou rodinou, manželkou a troma deťmi, v Prešove. Ako informuje polícia požiar spôsobil škody za približne pol milióna eur. Podľa Miroslavy Knišovej z vnútorného oddelenia Krajského riaditeľstva Hasičského a záchranného zboru v Prešove oheň zachvátil stavbu krátko po polnoci vo štvrtok, nikto sa pri požiari nezranil. „Na mieste udalosti zasahovalo deväť príslušníkov z hasičských staníc Raslavice, Bardejov a Prešov s piatimi kusmi hasičskej techniky, ako aj členovia Dobrovoľného hasičského zboru obce Demjata s jedným kusom techniky. Po príchode hasičov na miesto udalosti bolo prieskumom zistené, že ide o požiar dvojpodlažného dreveného zrubového domu s rozmerom približne 15 krát 15 metrov, ktorý sa nachádzal už v treťom štádiu horenia,“ uviedla Knišová.

 

Bývalému slovenskému futbalovému reprezentantovi Stanislavovi Šestákovi do tla zhorel rodinný dom. ZDROJ: fb Polícia SR

Knišová dodala, že zasahujúci hasiči odpojili objekt od prívodu energií a okamžite začali s hasiacimi prácami. Požiar sa im podarilo v priebehu dvoch hodín lokalizovať, následne postupne rozoberali konštrukcie objektu a pomocou termovíznej kamery vyhľadávali skryté ohniská a dohášali ich. „Požiar bol zlikvidovaný krátko po štvrtej hodine. Z dôvodu silného zadymenia boli pri zásahu použité autonómne dýchacie prístroje,“ doplnila Knišová. Na miesto udalosti vyslali aj expertíznu skupinu z Požiarnotechnického a expertízneho ústavu Ministerstva vnútra SR v Bratislave. Príčina vzniku požiaru je momentálne v štádiu zisťovania. „Následkom udalosti vznikla majiteľovi priama materiálna škoda predbežne vyčíslená na hodnotu 500.000 eur,“ uzavrela Knišová.

 

Viac o téme: dom, drevodom, drevostavba, futbal, hasiči, požiar, reprezentácia, Sport, Stanislav Šesták, TV Markíza, Vianoce, vianočné sviatky, zrub

Súvisiace články