Spoločnosť Kauzy Regióny Domáce Prešov

Trojica obvinených v prípade výbuchu bytovky v Prešove zostáva za mrežami

Zdroj: TASR / Milan Kapusta

BRATISLAVA – Trojica živnostníkov obvinených z trestného činu všeobecného ohrozenia v súvislosti s výbuchom plynu v bytovom dome na Mukačevskej ulici v Prešove ostáva vo väzbe. Rozhodol o tom na svojom pondelkovom neverejnom rokovaní senát Krajského súdu v Prešove. Ako agentúru SITA informovala hovorkyňa krajského súdu Ivana Petrufová, senát zamietol sťažnosti troch obvinených a rovnako aj sťažnosť okresného prokurátora z 9. decembra.

 

„Senát Krajského súdu v Prešove sa stotožnil so záverom sudcu pre prípravné konanie Okresného súdu Prešov, že v danom prípade existujú skutočnosti odôvodňujúce obavu, že by obvinení mohli ovplyvňovať svedkov, znalcov, prípadne spoluobvinených, alebo inak mariť skutočnosti závažné pre trestné stíhanie,“ uviedla Petrufová. Rozsudok súdu o vzatí obvinených do takzvanej kolúznej väzby je dnešným dňom právoplatný.

Okresný súd v Prešove rozhodol o väzbe pre troch obvinených na neverejnom zasadnutí v pondelok 9. decembra. Sudca okresného súdu naopak zamietol návrh prokurátorky Okresnej prokuratúry Prešov na vzatie obvinených do takzvanej útekovej väzby.

Nešťastie v bytovom dome na Mukačevskej ulici v Prešove, ktoré sa odohralo v piatok 6. decembra, má sedem potvrdených obetí. Jedna osoba je stále nezvestná. V Prešove naďalej platí vyhlásená mimoriadna situácia.