Regióny Prešov Snina Top

TRAGICKÝ KONIEC PÁTRANIA: NEZVESTNÉHO Štefana našli po troch mesiacoch MŔTVEHO! Rodina je zdrvená

Po nezvestnom Štefanovi Veľasovi pátra maximálny počet policajtov. ZDROJ: FB Polícia Prešovský kraj

DLHÉ NAD CIROCHOU – Rodina Veľasových prežíva obrovský žiaľ. Štefan († 58), ktorý bol vzorným otcom a manželom, sa stratil ešte 11. júna. Po niekoľko mesačnom úpenlivom hľadaní sa však konečne našiel. Bohužiaľ, už  neskoro. Jeho bezvládne telo našiel miestny obyvateľ obce bez známok života v lese. Otázky, čo sa vlastne Štefanovi stalo, je doteraz nezodpovedaná. 

 

Štefan žil spokojný život dlhé roky v malej obci Dlhé nad Cirochou so svojou rodinou. Všetko sa však zmenilo 11. júna kedy, ako nám bolo povedané, po hádke s dcérou odišiel z domu so slovami, nech mu dajú všetci pokoj. Zúfalá rodina po ňom okamžite vyhlásila pátranie, do ktorého sa zapojili desiatky policajtov, hasičov, ale aj dobrovoľníkov. Pomáhali im špeciálne vycvičené psy, vrtuľník s termovíznou kamerou i drony. Po Štefanovi sa však akoby zľahla zem.

Štefan Veľas je nezvestný viac ako mesiac. Hľadá ho maximálny počet policajtov

Pred niekoľkými dňami však našiel miestny obyvateľ náhodne počas prechádzky so psom telo bez známok života. Nachádzalo sa v lese v katastri obce. Prešovská krajská policajná hovorkyňa Jana Ligdayová vtedy uviedla, že v prípade nálezu mŕtveho tela začala polícia trestné stíhanie pre prečin usmrtenia. Nebohého však oficiálne môžu identifikovať až po vypracovaní DNA analýzy.

„Poverený príslušník Obvodného oddelenia Policajného zboru v Snine naďalej vykonáva úkony v trestnom konaní. Za účelom stotožnenia nebohého bola do trestného konania pribratá znalecká inštitúcia, aby vypracovala DNA analýzu. Až po vykonaní znaleckého dokazovania bude možné potvrdiť totožnosť nebohého, prípadne odvolať pátranie,“ aktuálne informovala Ligdayová.

Podľa našich informácií však ide o nezvestného Štefana. Jeho manželka Eva to potvrdila aj vo vyjadrení na sociálnej sieti. “S bolesťou vám oznamujem, že našli môjho manžela Štefana, ale Bohužiaľ neskoro. Posledná rozlúčka sa bude konať v dome smútku v Dlhom nad Cirochou v piatok,” píše so žiaľom.