Regióny Prešov Humenné

TEROR v škole: 16-ročný mladík sa vyhrážal učiteľke a spolužiakom ZABITÍM!

Za vyhrážky zabitím hrozia útočníkovi tri roky za mrežami. ZDROJ: FB/Polícia Trenčiansky kraj

HUMENNÉ –  V jednej zo základných humenských škôl, počas vyučovania sa stala scéna ako z hororového filmu. Žiak sa vyhrážal učiteľke, že ju na mieste zabije. Ohrozoval aj ostatných spolužiakov.

 

Žiak atakoval pani učiteľku rôznymi vulgárnymi slovami, zastrašoval ju zaťatými päsťami, vyhrážal sa, že zabije ju i ďalších 3 spolužiakov. Keď pani učiteľka chlapca upozornila, aby nešiel počas vyučovania fajčiť, mladík začal všetkým vulgárne nadávať a povedal, že ich všetkých pozabíja. Jeho správanie sa opakovalo a stupňovalo. Chlapec dokonca ,,upozornil“ pani učiteľku, že ak mu vezme mobil, tak ju okamžite napadne a zabije!

“Vyšetrovateľom Okresného riaditeľstva Policajného zboru v Humennom bolo vznesené obvinenie 16 ročnému chlapcovi, zo zločinu vydieranie a z trestného činu nebezpečné vyhrážanie,” uviedla prešovská krajská policajná hovorkyňa Jana Ligdayová.

Obvinený chlapec je umiestnený v cele policajného zaistenia, vyšetrovateľom bol naň spracovaný podnet na podanie návrhu na jeho väzobné stíhanie.