Regióny Prešov

STRAŠNÉ! Len 10-ročný chlapec PICHOL nožom kamaráta: Rozzúrila ho vraj PREHRA v kartách

Prehra v kartách ho tak rozzúrila, že svojho kamaráta pichol nožom. ZDROJ: FB/Polícia SR

MEDZILABORCE – Aj nevinná kartová hra môže mať fatálne následky. „Hrali sme karty a 10-ročný kamarát mi do chrbta pichol nôž,“ povedal 14-ročný chlapec z Medzilaboriec mame, keď ho zakrvaveného priniesli domov.

 

Ako ďalej informuje TV JOJ, s bodnou ranou ho museli okamžite transportovať do nemocnice. Podľa lekárov veľa nechýbalo a chlapec by zostal na invalidnom vozíku. Incident už vyšetruje polícia.

 “Jak ho buchli s nožíkom, tak mu nedali ani prvú pomoc, nič a mi ho priviezli polomŕtveho, on bol celý biely, ústa mal modré, veľa krvi vykrvácal, ani s nohami nevládal,” povedala mama bodnutého chlapca.

Štrnásťročný Ján hral karty so svojimi kamarátmi vo veku 10 a 16 rokov. Hrali o jedno euro a práve prehra v kartách rozzúrili jeho spoluhráča. “Hovorili, že ten špic nožíka keby išiel do tej žily pri chrbtici, chlapec by ostal na vozíku,” dodala jeho mama.

Chlapci sa najprv nepriznali. Ich prvá verzia znela, že 14-ročného Jána niekto napadol a zbil. Policajti ale zistili, že chlapci nehovoria pravdu. Zatiaľ ešte nikoho neobvinili. “Doposiaľ neznámy páchateľ v byte na ulici Dukelských hrdinov v Medzilaborciach napadol mladistvého chlapca a to takým spôsobom, že po predchádzajúcej vzájomnej hádke chytil do ruky kuchynský nôž a s týmto ho bodol do chrbta,” povedal prešovský krajský hovorca Daniel Džobanik.

Jánova mama má pochybnosti o tom, kto vlastne útočil a hovorí, že nôž synovi zapichol do chrbta starší, a nie 10-ročný kamarát. “Lebo taký malý chlapec by to nedokázal spraviť. Taký 10-ročný netrafí dva centimetre do človeka a spôsobí mu 12-centimetrovú ranu,” doplnila pre TV JOJ mama.

Bodné zranenie si bude vyžadovať dobu liečenia 7 až 10 dní a tínedžera trápia silné bolesti. “Povereným príslušníkom OO PZ Medzilaborce bolo začaté trestné stíhanie, pre prečin Ublíženie na zdraví,” uzavrel Džobanik.