Regióny Prešov Poprad Top

STRACH na sídlisku: AGRESÍVNY detský GANG BRUTÁLNE útočí na malé DETI! Rodičia začali KONAŤ na VLASTNÚ päsť

Ilustračný obrázok. Zdroj: Adobe (AI), zregionu.sk

POPRAD – Obyvatelia mesta Poprad žijú v obavách a strachu. Na jednom z miestnych sídlisk sa totiž vytvorila agresívna skupina maloletých, ktorí napádajú a ohrozujú ostatné deti. Rodičia bijú na poplach a žiadajú mesto o spoluprácu.

 

V Poprade sa znova rozmohol tzv. detský gang, ktorý napáda fyzicky a slovne mladších chlapcov a dievčatá. Rodičia začínajú byť zúfalí a svoje ratolesti sa boja púšťať von po zotmení. Na kritickú situáciu upozornila jedna z popradských mamičiek, ktorej syn mal osobnú skúsenosť s týmto gangom.

„Môjho syna a jeho kamarátov sa včera večer pri Forume taktiež pokúsili napadnúť, našťastie, sa im podarilo utiecť, doslova utiecť a požiadať o pomoc náhodne idúcich dospelých ľudí. Celý incident sa udial po zotmení, čiže nie v neskorých nočných hodinách, ale v čase, kedy sa 13 – 15 ročné deti vracajú z krúžkov alebo bežne sa v takom čase zdržujú vonku. Boli na osvetlenom chodníku, nie zašití v parku,“ opisuje desivé momenty vystrašená žena.

Trvá to už dlhší čas

Ako ďalej hovorí, problém s agresívnou mládežou trvá už dlhší čas. „Minulý rok tu už taký problém bol s deťmi zo sídlisk, ktoré sa napádali medzi sebou,“ vysvetľuje.

Zúfalá žena sa preto rozhodla urobiť rázny krok. S jej občianskou iniciatívou Spolu proti strachu a šikane, ktorá vznikla ako reakcia na útoky na deti v Poprade, v utorok rozbehla internetovú petíciu.

„Zámerom tejto petície je dať na vedomie, že mesto Poprad potrebuje efektívnejší monitoring jednotlivých častí mesta, kde dochádza k verbálnym a neverbálnym útokom zo strany mladistvých,“ uvádzajú jej iniciátori.

Napádajú aj dospelých

Za necelý deň od jej spustenia na stránke peticie.com ju podpísalo viac ako sto ľudí. Mnohí z nich pridali k svojmu podpisu aj krátky komentár. „Chcem, aby deti boli v Poprade v bezpečí. Podpisujem, lebo sa mi nepáči prístup mesta Poprad, že takéto situácie nevie riešiť. Chcem bezpečnosť pre naše deti. Chcem skúsiť zastaviť šikanu. Nie je možné sa báť o svoju bezpečnosť v meste Poprad,“ napísal jeden zo signatárov.

Podľa slov mamičky, ktorá petíciu spustila, tieto skupiny mladistvých nenapádajú len mladšie deti, ale trúfajú si aj na dospelých, hlavne, keď sú v presile. Svedčia o tom práve zverejnené skúsenosti miestnych obyvateľov, ale i ďalších, ktorí ju oslovili v súkromných správach. Iniciatíva Spolu proti strachu a šikane, vrátane petície, chce byť apelom na kompetentných, aby sa týmto problémom začali zaoberať.

Polícia situáciu už rieši

Naša redakcia oslovila mesto Poprad a mestskú políciu. Podľa ich slov popradská mestská polícia prijala v ostatných dňoch  niekoľko podnetov súvisiacich s vyčíňaním gangu mladistvých v Poprade.

„V spolupráci so štátnou políciou sme prijali spoločné opatrenia s cieľom eliminácie prípadného protiprávneho konania týchto maloletých a mladistvých osôb. Pohyb podozrivej skupiny mladistvých máme zaznamenaný na kamerovom systéme a v súčasnosti prebieha v spolupráci s OR PZ opoznávanie jednotlivých osôb,“ povedal náčelník Mestskej polície v Poprade Marián Gardoš.

Mestská polícia zároveň prijala ďalšie opatrenia. Výrazne sa zvýši výkon hliadkovej služby v inkriminovanom čase na miestach, kde by mohlo k takýmto incidentom dochádzať.

MsP zároveň žiada občanov, aby čo len pri náznaku akéhokoľvek incidentu okamžite kontaktovali mestskú políciu na tiesňovú linku 159.