Regióny Prešov Stará Ľubovňa

Stará Ľubovňa odpustila na nájomnom v 2. vlne pandémie už takmer 14-tisíc eur

Ilustračná foto. Zdroj: pixabay.com

STARÁ ĽUBOVŇA – Pomoc mesta Stará Ľubovňa nájomcom, ktorí museli mať v druhej vlne pandémie COVID-19 zatvorené svoje prevádzky, sa blíži k hodnote 14-tisíc eur. Tieto prostriedky tvoria 50 percent úľavy na nájomnom, pričom druhú polovicu vždy dokladá štát na základe žiadosti adresovanej Ministerstvu hospodárstva (MH) SR. Informovala o tom radnica mesta.

 

Mestské zastupiteľstvo ešte v júni minulého roku schválilo uznesenie, ktoré umožnilo pomoc v prvej vlne pandémie celkovo 77 podnikateľským aj nepodnikateľským subjektom sumou 6721 eur. Mesto Stará Ľubovňa prenajíma priestory vo viacerých mestských budovách. Najviac nájomcov má v Obchodnom dome Družba a v takzvanom Bielom dome na Námestí generála Štefánika.

“Uvedomujeme si vážnosť situácie, v ktorej sa podnikatelia ocitli v tejto neľahkej dobe, a preto som rád, že môžeme aspoň takýmto spôsobom pomôcť. Pevne veríme, že všetci podnikatelia v našom meste zvládnu prejsť cez pandémiu a budú môcť po nej naďalej vykonávať svoje podnikateľské aktivity,” uviedol primátor mesta Ľuboš Tomko.