ŠOKUJÚCE ZÁBERY Klub v Humennom kašle na opatrenia! Párty napriek zákazu

HUMENNÉ – Na televíznych obrazovkách sa objavila šokujúca reportáž. TV Markíza prišla s informáciou, že známy klub v meste Humenné na východe Slovenska nerešpektuje žiadne pandemické nariadenia a majiteľ prevádzkuje diskotéky napriek zákazu. Podnik mal dokonca pozývať na party svojich návštevníkov prostredníctvom sociálnych sietí. Ako sa redakcii zregiony.sk podarilo zistiť neznámy majiteľ bleskovo konal, okamžite skupinu, kde príspevky podnik zverejňoval zmenil na súkromnú, klub si dokonca zrušil svoju internetovú stránku. Potencionálny prevádzkovateľ podniku v telefóne poprel, že by mal s klubom niečo spoločné.

 

TV Markíza prišla s informáciou, že istý nočný klub v Humennom prevádzkuje nočný život napriek momentálnemu zákazu a protipandemickým opatreniam. Na internete ľudia dokonca zverejňovali videá z rôznych akcií v tomto podniku, či samotní prevádzkovatelia pozývali verejnosť na hudobné akcie prostredníctvom svojej facebookovej stránky. Pátrali sme po tom, o ktorý konkrétny nočný klub v Humennom ide. Reportéri redakcie zregiony.sk zistili, že sa jedná práve o klub na Štefánikovej ulici v Humennom. Jeho zástupcovia alebo prevádzkovatelia boli dokonca takí akční, že hneď po odvysielaní reportáže v televízii zrušili svoju stránku, či vyhlásili skupinu na facebooku za súkromnú. S cieľom zistiť, či podnik naozaj pridával pozvánky na podujatia na svoj facebookový profil sme sa do skupiny pokúšali pridať, no našu žiadosť doteraz nik nepotvrdil.

Keď sme sa pokúšali nájsť internetovú stránku spomínaného podniku, zistili sme, že podnik má dokonca svoju vlastnú stránku, lepšie povedané, mal v minulosti. Momentálne totiž táto stránka už nefunguje. Na portáli azet.sk sa uvádza aj telefónne číslo na ktoré sme sa pokúšali dovolať. Na prvý pokus sa nám to nepodarilo, avšak krátko popoludní telefón zdvihol prekvapený muž. Ten tvrdil, že s klubom nemá nič spoločné a nevie, ako sa jeho telefónne číslo na portáli v súvislosti s podnikom ocitlo. „Neprevádzkujem žiaden klub, neviem kto tam dal moje telefónne číslo,“ ozval sa neznámy mužský hlas z telefónu. „Neviem nič o tom,“ doplnil muž, ktorého kontakt je uvedený pod názvom spomínaného klubu v Humennom.

Podľa vyhlášky Úradu verejného zdravotníctva hovoria aktuálne protipandemické nariadenia o tom, že takéto zariadenia môžu byť otvorené len do 22. hodiny. Majiteľ budovy reportérovi TV Markíza netajil, že nočné diskotéky organizuje, tvrdil, že inú možnosť nemá. „Buď budem mať otvorené alebo to zavriem, skrachujem a čo pôjdem robiť do Nemecka? Ja nikoho nenútim, aby prišiel, kto chce ten príde s tým, že prekonal alebo je zaočkovaný, kto nechce, nepríde,“ povedal prevádzkovateľ klubu v telefóne reportérovi.

pandemické opatrenia, prevádzky

Aktuálne opatrenia v súvislosti s ochorením covid-19 prevádzkovať nočné kluby nepovoľujú. Zdroj: screen uvzsr.sk

Kompetentní sa nevedia zhodnúť, kto má niesť zodpovednosť

Humenčania, ktorí sa celú situáciu poukázali hlásili svoje podnety na Regionálnom úrade verejného zdravotníctva v Humennom, ten však pre TV Markíza uviedol, že budova klubu nepatrí do ich správy a keďže je na pozemkoch Železníc Slovenskej republiky, na dodržiavanie protipandemických opatrení tam majú dohliadať hygienici Železníc. Tí sa voči tvrdeniu Regionálneho úradu verejného zdravotníctva ohradili. „Tvrdenia, že predmetný klub sa nachádza na pozemkoch ŽSR nie je pravdivý. ŽSR nie sú vlastníkom ani nájomcom tohto pozemku,“ napísala pre zregiony.sk hovorkyňa ŽSR Ria Feik Achbergerová. Napokon tvrdenie štátnej spoločnosti potvrdzuje aj fakt, že v katastri vlastníkov vlastní konkrétny pozemok súkromná osoba.

Nočný klub

Nočný klub v Humennom. Zdroj: internet

Pýtali sme sa aj humenských mestských policajtov, či situáciu v inkriminovanom klube monitorujú. „K uvedenej veci na MsP Humenné neboli podané žiadne podnety ani sťažnosti a tento objekt ani nebol kontrolovaný MsP,“ uviedol náčelník mestskej polície Humenné Marián Zub. Ako ďalej dodal do prípadu už vstúpili obvodní policajti. „V súčinnosti s OO PZ Humenné máme zistené, že uvedenú vec s prevádzkovaním diskoték v spomínanom nočnom klube rieši príslušné Obvodné oddelenie PZ Humenné ako podozrenie zo spáchania priestupku v zmysle zákona 355/2007 o ochrane, podpore a rozvoji verejného zdravia a tú vec postupujú na RÚVZ Humenné,“ napísal pre zregiony.sk Zub. Regionálny úrad verejného zdravotníctva v Humennom doposiaľ nereagoval na naše otázky.

Po obdržaní odpovede budeme článok aktualizovať..

Viac o téme: diskotéka, Humenné, nočný klub, polícia, prevádzkovatelia, Regionálny úrad verejného zdravotníctva, záhada, ZSSK

Súvisiace články