Regióny Prešov Poprad Top

ŠOKUJÚCA SMRŤ plná OTÁZNIKOV: Slovenský hudobník zomrel po ZÁSAHU polície! Čo sa stalo? Mrazivé svedectvo matky

Zdroj: FB/Polícia SR, Facebook

POPRAD – Okolo nečakanej smrti popradského DJ a hudobníka Petra Hrada (†40) sa vynárajú mnohé nejasnosti. Osudnou sa mu stala jazda v aute, ktoré dostal od mamy k narodeninám. Tie oslávil len pred pár týždňami. Keďže skolaboval počas toho, ako bol zadržaný políciou, prípad rieši policajný inšpekcia. 

Petra ako dídžeja mnohí poznali aj pod umeleckým menom Peter Hxyz alebo Petrík Von Hxyz. V jeho hudbe sa mixoval 2step, DnB či Break. Navždy odišiel už 24. marca, avšak až teraz sa na svetlo dostalo, čo tomu prechádzalo. Poukázal na to portál Dnes24, pre ktorý prehovoril jeho kamarát a matka.

Skolaboval v policajnom aute

Podľa slov jeho blízkych v piatok 22. marca svojím autom jazdil po Poprade, kolesami vyšiel na obrubník a poškodil si pneumatiky, čím mal na seba upútať pozornosť polície. “Odtiaľ ho mali zobrať policajti a on tam kričal na živé raty, že „pomoc, idú ma zabiť“. Zobrali ho do CPZ-ky (cela predbežného zadržania pozn. redakcie) a šli pre jeho mamu, nech ho príde upokojiť. Ona ho, samozrejme, ukľudniť nevedela a hovorila im, že je psychiatrický pacient a nie je spôsobilý úkonov. Petrik totiž trpel ťažkou paranoidnou schizofréniou. A preto aj na tej Slovnaftke museli byt použité donucovacie prostriedky, lebo on sa najviac na svete bál práve policajtov,” uviedol pre portál jeden z jeho najbližších priateľov.

Museli ho oživovať, opuchol mu mozog

Ako ďalej opisuje, prosby mamy, aby Petra odviezli na psychiatriu, údajne policajti bagatelizovali. Podľa neho mu chceli policajti odobrať organický materiál na zistenie prítomnosti alkoholu a návykových látok. Matka policajtov mala opäť žiadať, aby ho vzali na psychiatriu, oni ho ale chceli vziať do CPZ. “On však po ceste dostal psychický záchvat, lebo mal paranoju, že ho chcú zabiť. V amoku sa snažil vykopnúť dvere z vnútra policajného auta, čím údajne spôsobil škodu vo výške 2 a pol tisíc eur. Na to im prestal dýchať a skolaboval v aute. Policajti hneď volali záchranku a pred autom ho oživovali. Po príchode záchranky sa im ho podarilo oživiť, ale už mal opuch mozgu a tak ho brali na ARO. V priebehu 24 hodín na to mu odišli orgány a srdce. Mal zaliaty mozog, dosiaľ sa nevie jeho príčina,“ opísal verziu toho, čo sa malo stať, kamarát z hudobnej brandže.

Auto ako darček k narodeninám

Matka hudobníka taktiež vraví, že žiadala policajtov, aby jej syna odviedli na psychiatrické oddelenie do Levoče, pretože mal byť v zlom psychickom stave. “Videla som, že má krvou podliate oči, rozbitú hlavu aj ústa. Neposlúchli ma s tým, že syn nie je zbavený svojprávnosti a nechce ani on sám podpísať prevoz. Potom ho snáď osem policajtov muselo vziať do auta za jeho stáleho kriku. Miesto Levoče ho teda brali späť do CPZ. Auto, ktoré ho prevážalo, po chvíli zastavilo s tým, že syn skolaboval,” uviedla pre Dnes24 matka Alena s tým, že jej synovi v nemocnici odišli orgány a nakoniec srdce a 24. marca skonal. Na ARE jej však údajne najprv tvrdili, že zomrel v dôsledku opuchu mozgu. Paradoxom je, že DJ Petrovi sa osudnou stala jazda v jeho novom aute BMW, ktoré dostal od svojej mamy k narodeninám.

Prípad rieši policajná inšpekcia

Matka dodala, že bude žiadať o vyšetrenie, čo presne sa jej synovi stalo. Postup polície overuje Úrad inšpekčnej služby. „Môžem v tejto chvíli potvrdiť, že policajti Úradu inšpekčnej služby vec preverujú. Z doposiaľ zisteného preverovania nevyplýva, že by došlo k protiprávnej činnosti zo strany policajtov,” uviedla hovorkyňa inšpekcie.