Šokujúca, náhla a nečakaná smrť hlavného kontrolóra prešovskej župy a bratranca bývalého ministra financií

PREŠOV – V sobotu zomrel hlavný kontrolór Prešovského samosprávneho kraja Miroslav Mikloš. Päťdesiatnik bol v regióne známy aj ako podnikateľ a bývalý športový funkcionár.

 

Ako informuje 1.pluska.sk Miroslav Mikloš bol bratrancom bývalého politika, exministra financií a vicepremiéra Ivana Mikloša. Bol aj súdnym znalcom v odbore ekonómia a manažment. Od februára 2020 pôsobil ako hlavný kontrolór Prešovskej župy. Ako konštatuje 1.pluska.sk „príčinou smrti bol údajne podľa jeho známych masívny infarkt, ktorý dostal na návšteve u brata.“ Príbuzných a priateľov Miroslava Mikloša smrť zasiahla nečakane, vážnejšie chorý nebol. Bol považovaný za férového a slušného chlapa, na tvári mal vždy úsmev, ku každému sa správal prívetivo dodáva 1.pluska.sk.

 

Zomrel hlavný kontrolór Prešovskej župy Miroslav Mikloš. ZDROJ: zoznam.sk

Mikloš v minulosti pracoval v košickej VSŽ, pôsobil aj ako finančný riaditeľ v 1. FC Košice v rokoch 1996 až 2002, teda v časoch, keď klub vlastnil Alexander Rezeš. „Miro tvoj odchod bol nečakaný a veľmi nás zasiahol,“ vyznal sa na sociálnej sieti jeho kamarát Artur Benes. „Čo si nám to urobil Mirko, bratku? Veď v stredu sme sa dohodli, na aký futbal spolu najbližšie pôjdeme… Zoznámili sme sa vo Vysokých Tatrách. Ty si šéfoval Smokoveckému Grandu, ja Kúpeľom. Boli to krásne časy. A vlastne krásne boli aj všetky chvíle, ktoré sme odvtedy spolu prežili. Neuveriteľných takmer 20 rokov. Tvoj odchod ma strašne zasiahol V mojom srdci po Tebe ostane prázdne miesto Nech Ti je naša slovenská zem ľahká. Mirko Mikloš odpočívaj v pokoji. Najbližšiu rodinu prosím, príjmite moju úprimnú sústrasť,“ napísal prešovský mestský poslanec Juraj Hudáč.

Viac o téme: 1.FC Košice, hlavný kontrolór, Ivan Mikloš, Miroslav Mikloš, Prešov, prešovská župa, smrť, súdny znalec, tragédia

Súvisiace články