Regióny Bratislava Prešov Domáce Top

SLOVENSKO V SLZÁCH Zomrel ZNÁMY a legendárny ŠPORTOVEC! Náhle odišiel aj medzinárodný ROZHODCA, ešte pred pár dňami pískal

Ilustračné foto. ZDROJ: zoznam.sk

BRATISLAVA, VRANOV NAD TOPĽOV – Svoju pozemskú púť navždy ukončili dve významné osobnosti slovenského športu. Opustila nás legenda Československého boxu – Imrich Parlagi. Nečakane odišiel aj hokejbalový rozhodca Igor Neczli, ktorý účinkoval aj na medzinárodných zápasoch.

Tragická správa zasiahla milovníkov boxu na Slovensku. Na svoj posledný odpočinok sa totiž v stredu 27. marca 2024 navždy pobral Imrich Parlagi. Mnohí fanúšikovia si ho pamätajú ešte z čias Československého boxu. Označujú ho dokonca za legendu Československého boxu. V časoch federálnej ligy privádzal fanúšikov Vranova do vytrženia svojimi drsnými výpadmi a nesmierne rýchlymi rukami, ktoré nemali konkurenciu. Po skončení úspešnej kariére sa s ním život veľmi nemaznal a médiami otriasla správa o tom, že mu hrdlo podrezal jeho priateľ v roku 2014.

Imrichov odchod dojal mnohých k slzám. “Nech odpočíva kamarát. Veľa som s ním zažil v Loky Košice ako dorastenec a v najväčšej sláve boxu vo Vranove. Bol to Pán boxer,” píše rozcítene Rado.

Navždy odišiel uznávaný rozhodca

Smrť si nečakane prišla aj po  dlhoročného hokejbalové rozhodcu Igora Neczliho. Na svoju poslednú púť odišiel vo veku 59 rokov v utorok 26. marca 2024.

Igor nečakane skolaboval. Hoci mnohí dúfali, že sa z toho dostane, jeho srdce už dopískalo svoj posledný zápas. “Igor, s veľkou bolesťou sme prijali rannú správu o tvojom náhlom kolapse a celý deň sme dúfali, že tento boj vyhráš. Žiaľ, tvoje srdce tento nápor nezvládlo a my dnes úplne nepochopiteľne musíme o tebe hovoriť v minulom čase,” uviedli hokejbalisti.

Ako rozhodca sa aktívne zúčastnil aj marcového zápasu a plánoval osláviť svoje jubileum. “A to si ešte tento mesiac rozhodoval šláger medzi Popradom a Nitrou. Nedokážeme prijať túto správu, veď si sa chystal osláviť vo veľkom štýle svoje jubileum 60 rokov. Ale musíme to prijať s bolesťou a slzami v očiach. Tak nech ti to píska aj tam hore a my si ťa budeme pamätať presne takéhoto. S úsmevom na tvári. Česť tvojej pamiatke,” dopĺňajú vo svojom bolestnom vyhlásení.

Ako rozhodca na slovenskom hokejbalovom poli pôsobil neuveriteľných 40 rokov. Patril jednoznačne k veľmi skúseným rozhodcom, pretože účinkoval aj na viacerých majstrovstvách sveta organizovaných  hokejbalovou federáciou ISBHF – International Street & Ball Hockey Federation. “Naše myšlienky sú s Igorovou rodinou, priateľmi a slovenskou hokejbalovou úniou,” odkazujú svoje úprimné bolestné slová rodine.