Regióny Prešov Svidník

Situácia sa v Svidníku zlepšila: Tretí povodňový stupeň zmenili na druhý

Ilustračná foto. ZDROJ: TASR/Maroš Černý

SVIDNÍK – V meste Svidník predpoludním zrušili tretí stupeň povodňovej aktivity. Rozhodnutím krízového štábu do odvolania ostáva vyhlásený druhý stupeň. “Situácia na kritických úsekoch v meste sa postupne stabilizuje,” informovala na sociálnej sieti primátorka Marcela Ivančová.  

   
Stupeň povodňovej aktivity sa od 5.00 h týka tokov riek Ondava a Ladomírka. “Vybrežená rieka Ondava po intenzívnej nočnej búrke zaplavila areál amfiteátra, futbalový areál, dopravné ihrisko i priľahlý chodník,” uviedla primátorka. Krízový štáb zasadal opätovne o 10.00 h, v práci a pohotovosti sú príslušníci mestskej polície,

Technických služieb mesta Svidník či dobrovoľného hasičského zboru (DHZ). “Situáciu v celom meste naďalej monitorujeme, od 5.00 h sme v teréne, po opätovnom prudkom daždi hladina riek Ondavy a Ladomirky postupne klesá,” napísala Ivančová. Sobotňajší koncertný program 69. Slávnosti rusínsko – ukrajinskej kultúry vo Svidníku presunuli podľa oznamu mesta zo skanzenu – Múzea ukrajinskej kultúry (MUK) do kultúrneho domu.