Krimi Regióny Prešov Top

OBROVSKÁ TRAGÉDIA Mladíkovi ZABILO auto OTCA kúsok od domu, krátko predtým prišiel aj o MAMU! Zo slov syna puká srdce

Ilustračné foto. Zdroj: FB/Polícia SR

ŠARIŠSKÁ PORUBA – Tragédiou sa skočila zrážka 46-ročného chodca, ktorého zachytilo auto pri Šarišskej Porube (okres Prešov). Jeho syn prišiel len pred mesiacom o mamu, teraz aj o otca.

Nešťastie sa stalo vo štvrtok (22. 2.) podvečer medzi obcami Lada a Šarišská Poruba, asi 200 metrov od prvých domov v dedine. “41-ročný vodič šoféroval auto v neosvetlenom úseku cesty a za nepriaznivých poveternostných podmienok, pršalo. Autom zachytil po ceste kráčajúceho muža, ktorý bol v tmavom oblečení a nemal na sebe žiadne reflexné prvky,” uviedla polícia.

Zrážka mala fatálne následky, auto do muža narazilo pravou prednou časťou. Ako potvrdila polícia, 46-ročný chodec utrpel zranenia, ktoré boli nezlučiteľné so životom. “Otec bol niečo vybavovať ohľadom dreva a pešo išiel domov. Hovoria, že vodič bol údajne od nás, nepoznám ho. Pred mesiacom mi zomrela mama a teraz toto,” povedal po nehode pre TV JOJ syn nebohého.

Dychová skúška na alkohol bola u vodiča negatívna. Presnou príčinou dopravnej nehody, ako aj mierou zavinenia oboch účastníkov sa zaoberá dopravný inšpektorát v Prešove. Začal trestné stíhanie vo veci trestného činu usmrtenia.

Polícia zároveň upozorňuje ľudí, aby nezabúdali na vlastnú bezpečnosť na cestách a používali reflexné prvky, predovšetkým počas zníženej viditeľnosti či pri zlom počasí.