Regióny Prešov

Prešovský dopravný podnik testuje kĺbový elektrobus. Jazdiť bude od začiatku júna

Ilustračná fotografia, Zdroj: TASR / Tomáš Halász

PREŠOV – Od piatka v uliciach Prešova premáva kĺbový elektrobus. Dopravný podnik mesta Prešov (DPMP) si ho zapožičal od poľského výrobcu. V testovacej prevádzke bude do 5. júna. Cestovanie v ňom je v danom období bezplatné, cestujúci nepotrebujú žiadne cestovné lístky.

 

Ako o tom informovala hovorkyňa mesta Eva Peknušiaková, elektrobus je nasadený na vybrané spoje liniek číslo 29, 34 a 39. “Je teda možné sa s ním stretnúť v lokalite Sídliska III, ulíc Obrancov mieru, 17. novembra, Budovateľskej a Košickej, sídliska Šváby a sídliska Sekčov, v lokalite Pod Šalgovíkom, v centre mesta – na Hlavnej a Okružnej ulici, a v lokalite Nemocnice a Táboriska,” uviedla Peknušiaková.

DPMP podľa jej slov aj týmto spôsobom prináša do mesta prvky ekologickej dopravy a vytvára podmienky na zlepšenie životného prostredia. Ide o nízkopodlažné vozidlo s dĺžkou 18 metrov. Je dimenzované na 121 cestujúcich, z tohto 38 miest je na sedenie.

Vo vozidle je možné prepravovať dva detské kočíky, respektíve invalidné vozíky. Priestor vodiča aj cestujúcich je klimatizovaný. Vykurovanie a klimatizácia sú elektrické. Vozidlo je nabíjané v priestoroch DPMP a na jedno nabitie je schopné prejsť približne 120 až 140 kilometrov.