Regióny Prešov

Prešovskú hromadnú dopravu od pondelka posilnia ďalšie školské spoje

Zdroj: TASR / Milan Kapusta

PREŠOV – Prešovský dopravný podnik posilní od pondelka (26. 4.) školské spoje v rámci mestskej hromadnej dopravy. Pridať má aj spoje dvoch bežných liniek. Informoval o tom hovorca mesta Vladimír Tomek s tým, že zmeny budú platné počas celého pracovného týždňa.

 

Dopravný podnik mesta Prešov reaguje na návrat žiakov všetkých ročníkov základných škôl pridaním dvoch školských spojov. Tomek priblížil, že pôjde o školský spoj F na trase Teriakovce – Sabinovská a školský spoj P na trase Limbová – Základná škola Prostějovská. „Okrem toho budú posilnené vybrané popoludňajšie spoje liniek 13 a 46. Zmeny sa týkajú nasledujúceho týždňa od 26. do 30. apríla,“ podotkol hovorca.

Pripomenul, že naďalej premávajú aj posilové spoje na linke 32 (Sibírska – Okružná o 7.10 h a Okružná – Sibírska o 13.57 h) a tiež na linke 39 (Björnsonova – Sídlisko III o 7.18 h).

V súvislosti s postupným uvoľňovaním opatrení a obnovovaním prezenčnej výučby v základných a stredných školách pripravuje Dopravný podnik mesta Prešov aj zmenu režimu premávky z prázdninového režimu na režim pracovný deň – školský. „Prechod na posilnený režim premávky si vyžaduje komplexné prípravy z personálneho a technického hľadiska, preto prosíme cestujúcich o trpezlivosť. Predpokladaný termín zavedenia školského režimu premávky je 3. mája,“ dodal Tomek.