Regióny Prešov Top

Prešovská verzia VRCHNÍ, PRCHNI!:Muž zvolil skutočne rafinovaný spôsob podvodu

Prešovská verzia známej komédie zabáva internet
Prešovská verzia známej komédie zabáva internet. (Zdroj: FB / Polícia Slovenskej republiky)

PREŠOV – Zaujímavá taktika slovenského podvodníka zabáva internet. Policajti dokonca tento zločin prirovnali k zábavnej česko-slovenskej komédii Vrchní, prchni! Akurát, že v tomto prípade sa nejednalo o reštauráciu, ale o hotel.

 

Kto by nepoznal zábavnú komédiu Vrchní, prchni, kedy sa predavač kníh  Dalibor Vrána ocitne v zlej finančnej situácii, a tak sa rozhodne privyrobiť si skutočne zaujímavým spôsobom. Prezlečie sa za vrchného čašníka a v reštaurácii vyinkasuje niekoľko hostí. Napokon sa ho však policajtom podarí chytiť. Hoci si mnohí možno hovoria, že niečo také je možné len vo filme, opak je pravdou.

Policajti upozornili na skutočnú hotelovú verziu tejto komédie. Podľa informácií muž “opakovane využíval ubytovacie zariadenia, pričom účty za poskytnuté a ním využité služby neuhradil.” Dokopy takto využil služby až v piatich hoteloch a penziónoch v Prešove, pričom zakaždým odišiel bez zaplatenia.

Ako je to však možné? O žiadnu akčnú scénu v skutočnosti vlastne nešlo. “Pri urgenciách ohľadom zaplatenia úhrad za využívané služby uviedol, že to uhradí prostredníctvom internetového portálu,” poznamenali policajti. Ani v jednom z týchto prípadoch však nič neuhradil. Poškodené podniky škodu vyčíslili na takmer 3 200-eur.

Muži zákona ďalej dodali, že “vyšetrovateľ Okresného riaditeľstva Policajného zboru v Prešove uznesením vzniesol obvinenie 22 ročnému mužovi z obce Hincovce za pokračujúci zločin podvodu.”

Prípad zabáva internet

Hoci sa v skutočnosti nejednalo o žiadnu dramatickú akciu, poznámka policajtov ako aj samotný prípad zabáva internet. Reakcia ľudí v komentároch totiž na seba nenechala dlho čakať. “Vrchní z Karlových Varů a až v Hincovciach ho chytnou,” poznamenal jeden z komentujúcich. Vzápätí sa pridal ďalší, “No a čo, iba využil, že je očkovaný”.