Regióny Prešov

Prešov rozdá seniorom viac ako 15-tisíc respirátorov FFP2

Zdroj: pixabay.com

PREŠOV – Mesto Prešov v reakcii na zhoršujúcu sa epidemiologickú situáciu opäť podáva pomocnú ruku seniorom. Každému Prešovčanovi nad 65 rokov radnica bezplatne doručí respirátor FFP2. TASR o tom informoval hovorca mesta Vladimír Tomek.

 

“Už počas prvej vlny pandémie sme našim seniorom rozdávali látkové rúška. Chrániť zdravie našich občanov však chceme aj v čase, keď sa šíri britská mutácia koronavírusu, a preto sme sa rozhodli zabezpečiť seniorom respirátory. Tie im poslúžia v prípade, že budú musieť prísť do kontaktu s cudzími ľuďmi v rizikovom prostredí, napríklad v zdravotníckom zariadení pri návšteve lekára,” uviedla primátorka mesta Prešov Andrea Turčanová.

Na mestskom úrade sa podľa Tomeka momentálne pripravujú zoznamy občanov, podľa ktorých budú zamestnanci Odboru služieb pre občanov doručovať seniorom respirátory priamo do ich poštových schránok v mieste ich trvalého bydliska.

“Mesto má pripravených 15.330 respirátorov FFP2 bez výdychového ventila v hodnote takmer 7000 eur, ktorých distribúcia sa začala v týchto dňoch. Všetkých seniorov žiadame, aby boli trpezliví a aby si v týchto dňoch nezabudli skontrolovať schránku. V záujme ochrany zdravia nebudeme seniorov pozývať na úrad a nebudú si môcť respirátor vyzdvihnúť osobne, aby sme predišli stretávaniu sa väčšieho počtu ľudí,” povedal Tomek.

Mesto okrem toho poskytuje seniorom telefonické poradenstvo, pracovníci Odboru služieb pre občanov im pomáhajú napríklad pri registrácii na očkovanie a testovanie, alebo pri sčítaní obyvateľstva. V prípade potreby zabezpečujú aj doručenie liekov, nákupov a potravinovú pomoc pre odkázaných.