Regióny Prešov

Prešov má z dôvodu sneženia v teréne od rána 11 mechanizmov

Zdroj: Glob.sk/Peter Korček

PREŠOV – V súvislosti s hustým snežením má mesto Prešov od 3.00 h v teréne celkovo 11 mechanizmov a 18 pracovníkov pre zimnú údržbu. TASR o tom informovala tlačová referentka Mestského úradu v Prešove Lenka Šitárová.

 

“Okrem ciest pluhujú a čistia chodníky, nástupištia MHD, priechody pre chodcov, lávky a schodiská v meste. Vzhľadom na neustále sneženie je však potrebné opakovane odhŕňať všetky cesty, chodníky, schody, zastávky MHD aj priechody pre chodcov, ktoré už boli vyčistené. Na Dubovej, Smrekovej a Čapajevovej ulici pod váhou ťažkého snehu došlo k pádu niekoľkých stromov,” uviedla Šitárová.

Mesto preto podľa jej slov prosí občanov o zvýšenú opatrnosť nielen pri jazde autom, ale aj pri prechádzaní pešo vo všetkých častiach mesta.

“Do 10.00 h bolo spluhovaných a posypaných viac ako 320 kilometrov ciest v Prešove. Cesty sú aktuálne prejazdné, neustále odhŕňané a máme aj dostatok posypového materiálu,” dodala Šitárová.

V súvislosti s hustým snežením má mesto Prešov od 3.00 h v teréne celkovo 11 mechanizmov a 18 pracovníkov pre zimnú údržbu. Zdroj: TASR / Maroš Černý