Regióny Prešov Humenné

POZNÁTE hlas na nahrávke? NEZNÁMY muž ohlásil bombu na 158

Zdroj: FB / Polícia - Prešovský kraj

PREŠOV – Veľká výzva polície! Muži zákona prijali na tiesňovú linku telefonát, ktorý rozpútal pátrane. Neznámy mužský hlas im do slúchadla povedal – ,,Chcem nahlásiť bombu na Beky, je na Snine na Beky.” No a práve nahrávka z hlasom oznamovateľa, ktorú si môžete vypočuť, by mohla pomôcť pri zistení totožnosti neznámeho muža. Policajti preto prosia o pomoc aj vás.

 

Neznámy muž zavolal na tiesňovú linku koncom marca. Nahlásenie bomby trvalo len pár sekúnd a oznamovateľ po takmer nič nehovoriacej vete: ,,Chcem nahlásiť bombu na Beky, je na Snine na Beky,” okamžite položil. Polícia do dnešného dňa nepozná totožnosť volajúceho ani miesto odkiaľ neznámy muž volal. Mobilný telefón bol totiž bez SIM karty a nedal sa vystopovať.

*Vypočujte si nahrávku z tiesňovej linky, na ktorú volal neznámy muž. Poznáte jeho hlas?

Podľa oznamovateľa sa mala bomba nachádzať v drevoobrábacej firme Beky na Stakčínskej ulici v Snine. Polícia aj hasiči okamžite evakuovali zamestnancov a prerušili všetky práce. ,,V objektoch bola policajtmi vykonaná pyrotechnická prehliadka s negatívnym výsledkom,” uviedla prešovská polícia na sociálnej sieti. Oznamovateľ sa tak dopustil úmyselného šírenia poplašnej správy, za čo mu hrozí trest. Polícia pátra po jeho totožnosti.

*V prípade, že ste spoznali hlas volajúceho, informujte políciu na telefónnom čísle 158 alebo prostredníctvom správy na sociálnej sieti.

Mohlo by vás zaujímať: