Regióny Prešov

Pozemky v priemyselnom parku v Prešove radnica predá za viac ako 700-tisíc eur

Primátorka Prešova Andrea Turčanová. Zdroj: TASR / Milan Kapusta

PREŠOV – Predaj pozemkov v priemyselnom parku Záborské ako prípad hodný osobitného zreteľa schválili prešovskí mestskí poslanci na svojom stredajšom (24. 2.) online rokovaní. Spoločnosť Prysmian Kablo, s. r. o., Bratislava, ktorá prejavila zájem o kúpu pozemkov s výmerou 20.500 štvorcových metrov za viac ako 718.000 eur, chce rozšíriť výrobu.

 

“Spoločnosť Prysmian Kablo je etablovaná v našom priemyselnom parku už niekoľko rokov a zamestnáva viac ako 270 zamestnancov. Od začiatku avizovala, že má záujem do budúcna sa rozširovať. Pred rokom sme vlastne aj začali tento proces majetkového prevodu, ale pre pandémiu nakoniec firma požiadala, aby sme ho dočasne pozastavili. Teraz, naopak, požiadala, aby sme tento prevod ukončili, lebo mieni vytvoriť ďalších 100 pracovných miest,” uviedla primátorka Prešova Andrea Turčanová.

Na predmetných pozemkoch spoločnosť plánuje rozšíriť existujúci závod na výrobu dátových káblov – optických aj medených s cieľom dobudovania výrobných a logistických kapacít. V súčasnosti vybudovaný závod s výmerou 60.000 štvorcových metrov zamestnáva 271 zamestnancov. Plánované dobudovanie výrobných kapacít predpokladá okrem vytvorenia nových pracovných miest aj rozšírenie kooperácie s lokálnymi dodávateľmi z Prešova a blízkeho okolia.

Predaj pozemkov poslanci odsúhlasili za cenu 35 eur za štvorcový meter. Priemyselný park v Záborskom bude po tomto predaji naplnený na 100 percent.