Regióny Prešov Medzilaborce

Poslanci ZVÝŠILI POPLATKY za sociálne služby o 100 eur!

Zariadenie pre seniorov Kamjana. Zdroj: medzilaborce-urad.sk

MEDZILABORCE – Poplatky za poskytovanie sociálnych služieb v meste Medzilaborce sa v pobytovom mestskom zariadení Kamjana od 1. októbra zvýšia o 100 eur. Rozhodli o tom v utorok mestskí poslanci na svojom zasadnutí. Ako uviedol primátor mesta Vladislav Višňovský, mesto k tomuto kroku pristúpilo, aby dokázalo zabezpečiť finančnú udržateľnosť poskytovaných sociálnych služieb.

 

“Poplatky boli nastavené veľmi nízko. Išli hore mzdy, potraviny, energie, bolo nevyhnutné dvihnúť aj ceny, aby sme vedeli zabezpečiť chod tohto zariadenia,” povedal s tým, že nová mesačná sadzba, ktorá sa po novom bude začínať na úrovni 380 eur, patrí v rámci mesta k najnižším. Dosiaľ predstavovala sumu 280 eur.

Ako vyplýva zo všeobecne záväzného nariadenia o sociálnych službách, ktoré mestskí poslanci v utorok prijali, denný poplatok za jednomiestnu izbu sa z troch eur zvýši na 5,70 eura. Pri dvojmiestnej sa sadzba upravila z 1,70 eura na 4,40 eura a pri trojmiestnej z 1,50 eura na 4,20 eura. Pri strave sa zvýšenie poplatkov pohybuje v rozmedzí od 0,10 do 0,70 eura na stravnú jednotku.