Regióny Prešov Snina Top

Polícia obvinila troch mužov z okresu Snina za falšovanie vodičských preukazov. Hrozí im trojročný trest

Zdroj: iStock

SNINA – Z trestného činu falšovania a pozmeňovania verejnej listiny, úradnej pečate, úradnej uzávery, úradného znaku a úradnej značky polícia obvinila troch mužov vo veku 44, 46 a 51 rokov z okresu Snina. TASR o tom informovala hovorkyňa Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Prešove Jana Ligdayová.

 

 “Políciou bolo zistené, že v priebehu rokov 2019 a 2020 vtedy ešte nezistené osoby za finančnú odplatu nechali vyhotoviť falošné vodičské preukazy ako verejnú listinu najmenej pre päť osôb. Tie ich následne použili ako pravé pri vedení motorového vozidla. Pri policajných kontrolách bolo zistené, že spomenuté osoby nemajú evidované žiadne vodičské oprávnenie,” uviedla Ligdayová s tým, že polícia v Snine začala v tejto súvislosti trestné stíhanie pre prečin falšovania a pozmeňovania verejnej listiny, úradnej pečate, úradnej uzávery, úradného znaku a úradnej značky.

Ako povedala, vyšetrovaním prípadu bolo zistené, že falšovania sa mali dopustiť traja spomenutí muži z okresu Snina, ktorí boli z uvedeného trestného činu obvinení.

“Za finančnú odplatu vo výške 550 až 900 eur nechali vyhotoviť falošné vodičské preukazy ako verejnú listinu pre druhé osoby, ktoré ich následne použili ako pravé. Obvinení muži sú momentálne stíhaní na slobode. Zákon pri tomto trestnom čine stanovuje pre páchateľa trest odňatia slobody až na tri roky,” dodala Ligddayová.