Regióny Prešov Poprad

Polícia obvinila Popradčana z vydierania a porušovania domovej slobody

Zdroj: FB / Polícia SR - Prešovský kraj

POPRAD – Polícia v Poprade obvinila 48-ročného miestneho muža zo zločinu vydierania a z prečinu porušovania domovej slobody. TASR o tom informovala prešovská krajská policajná hovorkyňa Jana Ligdayová s tým, že obvinený sa skutkov dopustil v nedeľu (24. 1.) v skorých ranných hodinách v jednom z popradských bytov na Partizánskej ulici.

 

Podľa slov Ligdayovej muž bez súhlasu majiteľky násilím vošiel do jej bytu. Na výzvu, aby opustil byt nereagoval a žiadal od majiteľky sumu vo výške 2500 eur. Žena nevedela, o akých peniazoch muž hovorí, čo ho ešte viac nehnevalo a sotil ju na zem. Ďalej sa žene vyhrážal, že pokiaľ mu nedá peniaze, neopustí byt a rozbije jej hlavu. Žene sa nakoniec podarilo z bytu utiecť a zavolať políciu.

Ako ozrejmila hovorkyňa, polícia po príchode na miesto udalosti agresívneho muža zadržala a obmedzila na osobnej slobode. Muž bol neskôr umiestnený do cely policajného zaistenia. „Ak sa obvinenému mužovi vina preukáže, hrozí mu trest odňatia slobody až na šesť rokov,“ dodala Ligdayová.