Regióny Prešov Top

Ondreja ODMIETLI operovať! TOTO vás ŠOKUJE: Bezmocnosť pacientov je HROZNÁ, čo by robili, keby išlo o ŽIVOT?

Ilustračné foto. Zdroj: TASR/František Iván

HUMENNÉ – Ondrej išiel do nemocnice, kde mal absolvovať operáciu. To ešte ale netušil, že ho otočia vo dverách kvôli jeho váhe. Nemocnica totiž nemala operačný stôl, na ktorom by ho mohli bezpečne operovať.

Nepríjemnú skúsenosť mal Ondrej s nemocnicou na východe Slovenska. Podľa lekára mal absolvovať operáciu, kvôli tomu, že mal pruh.

Primár v nemocnici bol k nemu veľmi ústretový. Vyšetril ho a chcel objednať na operáciu. Zrazu si Ondreja ešte raz premeral. Poprosil ho, nech sa postaví na váhu. Primár mu po odvážení povedal, že operáciu nemôže uskutočniť. Ich operačný stôl má totiž nosnosť 130 kilogramov. Ondrej má však pri svojich 206 centimetroch váhu 140 kilogramov.

Ondreja kvôli váhe nemohli operovať. Zdroj: Tip čitateľa

Ondrej bol z celej situácie vykoľajený. V prípade, že by mu museli akútne urobiť operáciu, museli by ho prevážať do najbližšej nemocnice. “Predstavte si, že mám akútny stav. Brušnú príhodu, kde ide o sekundy. Kvôli stolu ma budú voziť do Michaloviec, čo je pol hodina cesty,” rozhorčene sa vyjadril.

Po tejto nepríjemnej skúsenosti si dokonca dal tú námahu a zistil si, aká je nosnosť operačných stolov v okolitých nemocniciach. “Každá nemocnica, čo som zisťoval, má nosnosť najmenej 160 kg. Obyčajná Snina. Nehovoriac o iných nemocniciach cez 200 kg. Dnes má 130 kg hociktorý vysoký chlap. Písal som na riaditeľstvo. Dodnes bez odpovede,” dodáva.

Celá udalosť s operačným stolom sa stala v roku 2020. Dotknutú nemocnicu sme kontaktovali. Pýtali sme sa, aká je situácia dnes. Musia rušiť operácie pacientov kvôli ich váhe? Nemocnica sa nám k celej situácii odmietla vyjadriť po telefonickom rozhovore.