Regióny Prešov Top

OKAMIHY HRÔZY! Auto preletelo blízko mamička s kočíkom: PRERAZILO zábradlie, zastavil ho až parkovací automat

Ilustračné foto. Zdroj: Zregionu.sk

KEŽMAROK – Dráma sa odohrala v obci Kežmarok v Prešovskom kraji. Vozidlo preletelo kruhovým objazdom cez zábradlie až ho zastavil parkovací automat. Na mieste v čase nehody bola aj mamička s dieťatkom v kočíku, ktorú tesne minul.

Vážna nehoda sa stala vo štvrtok 23. novembra 2023 v obci Kežmarok. Na malom kruhovom objazde pri štadióne sa stala nehoda. Podľa svedkov malo vozidlo nabúrať do parkovacieho automatu.

Podľa svedkov na mieste nehody išlo o vážnu nehodu. “Nebola to bežná nehoda, kde si autá dajú pusu alebo niekto nedá prednosť. Boli tam hasiči a cca 3-4 policajné hliadky. Polícia riadila dopravu,” opisuje situáciu na mieste nehody Matúš. “Videl som prerazenú zábranu medzi chodníkom a parkoviskom. Auto levitovalo cca 0,5 až meter nad zemou zapichnuté v automatoch pri vstupnej bráne. Krv našťastie žiadna. Toto pri 20-30km/h nespravíte. Keby bol v tom čase niekto na chodníku, následky si radšej nechcem predstavovať,” dodáva Matúš detaily z miesta nehody a svoje predpoklady.

Na mieste sa odohrala dráma

Pán za volantom dostal pravdepodobne infarkt. “Ten kaskadér, dostal za volantom infarkt. Teraz bojuje o život. Tak netrepte, keď neviete,” prináša Zuzana viac svetla do príčin nehody.

Muža museli na mieste oživovať. “No, keby nedostal infarkt, tak by ten kaskadér, ako píšete, nepreletel od kruhového cez zábradlie a cez celé parkovisko. Jedno šťastie, že tadiaľ práve neprechádzali deti alebo iní ľudia. Oživovania boli úspešné,” upresňuje Zuzana príčiny nehody.

Vodič ale len tesne minul mamičku s kočíkom. “Bola tam mladá mamička s kočíkom. Chýbali centimetre. Ale našťastie sa nič nestalo videl som to,” opisuje nebezpečné sekundy Miroslav.

V tejto súvislosti sa nám pre Zregionu.sk vyjadrilo Krajské riaditeľstvo Policajného zboru v Prešove. “K dopravnej nehode došlo včera (23.11.2023), po 13-tej hodine, na kruhovom objazde v Kežmarku.  76 ročný  vodič osobného vozidla  smeroval z Ul. Tvarožnianskej, na Ul. Trhovište,  pričom z doposiaľ nezistených zdravotných dôvodov za volantom odpadol, v dôsledku čoho  narazil do iného vozidla idúceho pred ním, potom  narazil do zábradlia a nakoniec  narazil do vjazdového terminálu s rampou.  Dopravná nehoda je v štádiu objasňovania,” informovala hovorkyňa Jana Ligdayová.