Regióny Prešov

Obyvatelia a organizácie sa môžu uchádzať o podporu svojich projektov

peniaze
Ilustračné foto | ZDROJ: Pixabay

SABINOV  – Do konca apríla sa môžu Sabinovčania a organizácie uchádzať o podporu svojich projektov v rámci participatívneho rozpočtu mesta. Podľa radnice ide o nástroj, vďaka ktorému je možné pretaviť do reality nápady Sabinovčanov, ako zlepšiť život v meste alebo skrášliť spoločne užívané okolie.

Ako uvádza radnica, v minulých rokoch sa podarilo dovybaviť altánok na Šanci, zrekonštruovať ihrisko pri bývalej Obchodnej akadémii, podporiť Dia deň, prípadne doplniť detské ihrisko o nové hracie prvky.

Aj tento rok je na tento účel schválený rozpočet vo výške 5000 eur. Podľa mesta je potrebné vymyslieť nápad, ako niečo zmeniť, zlepšiť v meste alebo skrášliť svoje okolie, predložiť žiadosť a presvedčiť čo najviac Sabinovčanov, aby nápad podporili v hlasovaní. Najúspešnejšie nápady, ktoré splnia podmienky, mesto zrealizuje.

Projekt môže byť zameraný na úpravy verejného priestoru, zlepšenie životného prostredia a jeho zveľadenie, voľnočasové aktivity zamerané na kultúru a pohyb, záujmové a tvorivé aktivity, infraštruktúru, občiansku vybavenosť a aktivity na zlepšenie sociálnych väzieb medzi obyvateľmi.

Žiadosti môžu podať občania s trvalým pobytom v meste Sabinov vo veku minimálne 15 rokov, občianske združenia so sídlom v Sabinove alebo občianske združenia s celoslovenskou pôsobnosťou, ak pôsobia v Sabinove a na ich aktivitách sa podieľajú občania mesta. Podrobnejšie informácie k žiadostiam, ktoré je možné predkladať do 30. apríla 2024, sú zverejnené na webstránke mesta www.sabinov.sk.