Regióny Prešov Stará Ľubovňa Top

OBROVSKÁ TRAGÉDIA pred SVADBOU! Adrián zomrel v lese krátko po NARODENÍ tretej DCÉRKY: Čo sa stalo? Rozplakalo to aj starostu 

Zdroj: FB/Obec Údol, TASR/Ján Krošlák (ilustračné)

ÚDOL – Boli šťastnou rodinkou, len v januári sa im narodila tretia dcérka. Pred pár dňami však do rodiny zo severovýchodu Slovenska zasiahol osud krutou ranou. 32-ročný otec Adrián tragicky zahynul v lese. Starosta a blízki prosia o pomoc pre rodinu.

Bol to pracovitý a zodpovedný človek, dobrý kamarát, milujúci partner, otec, vnuk a syn,” uvádza v prosbe o pomoc Vladimír Kravec, starosta dedinky Údol v okrese Stará Ľubovňa. “Moja prosba k Vám je hlavne kvôli 6-ročnej Laure, 3-ročnej Ninke a dvojmesačnej Emmke, ktoré v jedinom okamihu prišli o svojho otca,” pokračuje starosta, ktorý vytvoril transparentný účet, kam ľudia môžu poslať finančné prostriedky pre Paťku s dcérami.

K nešťastiu došlo pred týždňom 5. marca. “Tri malé deti prišli o otca pri smrteľnej nehode pri výrube stromu. Je to zničujúce pre celú rodinu. Najmladšie dievčatko sa narodilo len 8. januára tohto roku. Najstaršie dievča na neho čaká, povedalo „môj otec čoskoro príde,” približuje náročné chvíle Ľuba, ktorá taktiež založila zbierku.

V lete chystali svadbu, vdovské partnerka nedostane

Tragédia zasiahla aj starostu neďalekej obce Čirč. “Keď som volal so starostom z Údola a povedal mi, čo sa stálo, až mi slzy vyšli. Tri malé deti ostali bez otca. A partnerka nedostane ani vdovské, lebo v lete plánovali svadbu,” podotýka starosta Čirča Michal Didik, ktorý sa taktiež zapojil do pomoci pre rodinu.

“Táto rodina potrebuje vedieť, že nie je sama, nedovoľme im preto pocítiť samotu a strach z budúcnosti,” vyzýva ľudí finančne pomôcť starosta dedinky Údol. “Otca, jeho lásku, výchovu a starostlivosť to deťom nevráti, ale ony potrebujú žiť ďalej! Prosím, nenechávajme ich v tom nešťastí samé,” dodáva Kravec.

Číslo transparentné účtu je uvedené v príspevku starostu na sociálnej sieti: