Regióny Prešov Top

OBROVSKÁ TRAGÉDIA Pod kolesami VLAKU zomrel ZNÁMY slovenský HOKEJISTA! Čo sa stalo? Mrazivé DETAILY nešťastia

Zdroj: TASR (ilustračné), Facebook

PREŠOV – Tragická smrť na železnici. Obľúbený hokejový brankár a tréner Marko Milý (†54) zomrel včera večer po zrážke s vlakom. Podľa svedkov sedel na koľajniciach, stret s mnohotonovým kolosom nemal šancu prežiť.

Športovec o život prišiel v sobotu (28.10) večer v obci Haniska v okrese Prešov. “Nákladný vlak zrazil a usmrtil civilnú osobu. Od 20:05 bola prerušená doprava v úseku Drienovská Nová Ves – Prešov,” informovala hovorkyňa Železníc Slovenskej republiky Ria Feik Achbergerová.

Hlásenie o udalosti dostali hasiči o 20.13 h cez tiesňovú linku 112. Podľa hasičov k udalosti malo dôjsť na železničnom priecestí. Na miesto okrem nich prišla aj záchranná zdravotná služba a polícia. “Došlo k zrážke nákladného vlaku s osobou mužského pohlavia, bolo to s úmrtím,” priblížil operačný dôstojník Krajského riaditeľstva HaZZ v Prešove.

Podľa očitých svedkov muž predtým sedel na koľajniciach a rušňovodič naňho trúbil, ale zrážke už nedokázal zabrániť. Dopravu na úseku obnovili o 22:22.

Pri tragédií o život prišiel, ako uvádza Pluska, niekdajší hokejový hráč a neskôr tréner Marko Milý. Pôsobil vo viacerých kluboch, no jeho športová kariéra bola spätá najmä s Košicami či Bardejovom. Nielen tam bol veľmi obľúbený. Smútok z nečakaného odchodu na sociálnej sieti vyjadruje množstvo blízkych aj fanúšikov hokeja. “Navždy nás opustil kamarát, hokejový brankár Bardejova a tréner Marko Milý. Odpočívaj v pokoji,” napísal Andrej.

Hokejistom je aj syn nebohého Juraj, ktorý bol hráčom HC Košice, v súčasnosti hrá za klub HC Prešov.

Tvrdo pracujúci s bohatou kariérou, získal aj titul

Lúči sa aj košický hokejový klub. “S hlbokým smútkom v srdci oznamujeme, že nás vo veku 54 rokov navždy opustil otec, manžel, tréner, výborný kamarát a skvelý človek Marko Milý. V klube si ho budeme navždy pamätať ako večne usmiateho tvrdo pracujúceho brankára i trénera, ktorý odovzdával či už v A-tíme, alebo v mládeži svoje bohaté skúsenosti. Marko stál pri klube aj v najťažších COVID-ových časoch a pre klub odvádzal nesmierne cennú prácu. Synovi Jurajovi a celej pozostalej rodine vyjadrujeme úprimnú sústrasť,” napísal HC Košice.

Klub priblížil, že počas svojej bohatej brankárskej kariéry pôsobil zväčša na východe Slovenska a tri sezóny odohral aj za Košice, s ktorými získal v sezóne 1998-1999 pamätný titul. Svoju trénerskú kariéru v Košiciach odštartoval v majstrovskej sezóne 2014-2015 a pri A-tíme pôsobil až do sezóny 2021-2022.

V aktuálnom ročníku sa venoval trénovaniu košickej mládeže. “Pamiatku Marka Milého si uctíme pred dnešným zápasom minútou ticha. Pred Steel arénou bude pripravená aj kondolenčná kniha. Odpočívaj v pokoji Marko. Ďakujeme za všetko,” dodal klub.