Regióny Prešov Top

OBROVSKÁ TRAGÉDIA Mladý UČITEĽ zomrel v aute 3 dni po tom, ako sa dozvedel, že bude opäť OTCOM! Zúfalá MANŽELKA prosí o pomoc

Benjamínova rodina potrebuje pomoc. Zdroj: ludialudom.sk, FB/Polícia SR (ilustračné)

SABINOV – Osud kruto zasiahol do života rodiny učiteľa a politika zo Sabinova. Otec a manžel Benjamín (†31) tragicky zahynul za volantom auta. Matka ostala s deťmi sama a nedokáže utiahnuť domácnosť. Mladá rodinka verejne prosí o pomoc.

Tragédia zasiahla rodinu úplne nepripravenú. O smrti mladého politika ako prvá informovala Pirátska strana, za ktorú kandidoval v parlamentných voľbách 2023. „Benjamín bol skvelý človek. Manžel, otec a skvelý učiteľ. Miloval svoju manželku, dcérku a dieťatko, ktoré očakávajú so svojou manželkou Kristínou. Rovnako Benjamín miloval svojich študentov a kolegov zo Školy umeleckého priemyslu v Prešove, kde vyučoval,” uviedla strana na sociálnej sieti.

Politik a stredoškolský učiteľ zahynul pri dopravnej nehode 13. februára 2024. Za volantom totiž dostal infarkt myokardu, ako uviedol portál Nový Čas. Mnohým sa jeho jazda za volantom nepozdávala a kriticky o tom diskutovali na sociálnych sieťach, keďže netušili, že vodičovi prišlo za volantom zle. Vodiči mu neprišli ani na pomoc, ale pristavili sa pri ňom okoloidúci chodci, ktorí boli svedkami nárazu do auta, priblížil portál Prešov 24.

Benjamín zanechal po sebe manželku Kristínu a dve deti. Dvojročnú dcérku a ešte nenarodené dieťa. To, že bude dvojnásobným otcom, sa mal dozvedieť len tri dni pred svojou smrťou.

Mladá rodina zostala takmer bez prostriedkov

Kristína sa zo dňa na deň ocitla na všetko sama a potrebuje utiahnuť domácnosť. O všetky potrebné výdavky sa v spoločnej domácnosti staral hlavne zosnulý manžel. Najväčšou komplikáciou je pre ňu vysoká hypotéka na byt, ktorá nebola poistená. Kristína dostáva len rodičovský príspevok. Na vdovské nemá totiž nárok, keďže jej manžel ešte nemal odpracovaných 5 rokov. Okrem toho sa ešte vzdeláva a študuje externe magisterské štúdium (špeciálnu pedagogiku), a chcela by to dokončiť, aby mala aspoň nejakú vyhliadku v budúcnosti pre svoju rodinu, píše vo výzve na finančnú pomoc na webe Ľudia ľuďom.

“Radi by sme Vás poprosili v tejto smutnej tragickej životnej situácii o pomoc, kedy rodina prišla nielen o svojho milovaného otca, manžela, syna, ale aj o živiteľa rodiny. Pomôžme Kristínu odbremeniť od vysokých výdavkov, ktoré má a bude mať na deti, domácnosť a byt, s hypotékou, ale aj v úplne základných potrebách,” uvádza sa vo výzve, ktorej autorom je manželka zosnulého Benjamína.