Regióny Prešov Top

NOVÉ SKUTOČNOSTI v prípade strateného 2-ročného Demirka: V Toryse sa neutopil, išlo o únos?

Zvrat v prípade malého Demira Cifru. Zdroj: Ministerstvo vnútra SR

LEMEŠANY – Obrovská tragédia, ktorá sa pred viac ako dvoma mesiacmi stala v miestnej osade obce Lemešany sa dodnes vyšetruje. Malý, iba  dvojročný chlapček Demir Cifra sa stratil 1. júla pri kúpaní v rieke Torysa. Prvé informácie hovorili o tom, že Demir spadol do vody a utopil sa. Najnovšie stopy však ukazujú, že môže ísť o únos a vydieranie. 

 

Iba 2-ročný Demir sa pred viac ako dvoma mesiacmi stratil pri kúpaní v rieke Torysa v obci Lemešany. Vtedy bolo na mieste vyše 40 ľudí. Tí si okamžite všimli, že im malý Demirko chýba. Na miesto boli ihneď vyslané všetky záchranné zložky, ktoré rozbehli rozsiahlu pátraciu akciu vo vode aj na súši. Po Demirkovi sa však akoby zľahla zem.

Neskôr začali niektorí z obyvateľov osady vypovedať o neznámom mužovi, ktorý mal chlapca z brehu uniesť. Prešovskí kriminalisti začali pred viac ako mesiacom informáciu o únose dvojročného chlapca preverovať. Pátrači dokonca nevylúčili ani možnosť, že rodina chlapčeka vie, kde sa dieťa nachádza. No a tomu nasvedčujú aj najnovšie indície z prostredia vyšetrovania.

Išlo o vydieranie?

“V súvislosti s prípadom nezvestného dvojročného chlapca Demira Cifru je na odbore kriminálnej polície OR PZ Prešov vedené trestné stíhanie vo veci zločinu vydieranie. V predmetnej trestnej veci prebieha intenzívne vyšetrovanie, kde vyšetrovateľ spolu s kriminalistami pracuje s viacerými verziami, avšak v súčasnej dobe nie je možné podať bližšie  informácie, pretože by mohli zmariť alebo sťažiť objasnenie a vyšetrenie veci,” uviedol prešovský krajský policajný hovorca Daniel Džobanik.

ZDROJ: Ministerstvo vnútra SR

Ako dodáva, po Demirko stále pátrajú. “Čo sa týka aktuálneho stavu pátrania po nezvestnom  Demirovi, tak naďalej prebiehajú previerky príslušníkmi jednotlivých odborov a oddelení OR PZ Prešov za účelom vypátrania osoby, doposiaľ vykonané pátracie akcie a previerky boli negatívne,” uzatvára Džobanik.

Ako uvádza portál Startitup, niektoré zdroje z prostredia pátrania nasvedčujú tomu, že malého Demira údajne uniesol jeho vlastný strýko. Teraz si má od rodiny pýtať peniaze, aby im chlapca vrátil.

ňChlapec bol v čase zmiznutia nahý a na nohách mal obuté ružové sandále značky adidas. Ak ste dvojročného Demira Cifru z Lemešian niekde videli, alebo máte akékoľvek informácie o jeho aktuálnom pobyte, bezodkladne kontaktujte políciu na telefónnom čísle 158.