Regióny Prešov Medzilaborce Top

NEUVERITEĽNÉ ZVERSTVO trvalo 20 rokov! Žena aj deti si užili svoje

Ilustračné foto
Zdroj: pixabay.com

MEDZILABORCE – Policajti z Humenného objasnili prípad z ktorého naskakujú zimomriavky. V putách v tejto súvislosti skončil 38-ročný muž z Medzilaboriec. Práve ten bol hlavným aktérom zločinu, and ktorým zostáva rozum stáť. Muž mal totiž celých 20 rokov ubližovať svojej manželke a neskôr aj trom spoločným deťom. Po obvinení zo zločinu týrania blízkej a zverenej osoby hrozí teraz mužovi až 15-ročné väzenie.

 

 “Muž v jednom z bytov v Medzilaborciach bezdôvodne fyzicky napádal svoju 36-ročnú manželku a tri deti vo veku 12, deväť a dva roky. K takémuto správaniu malo dochádzať už od roku 2000. Žene vulgárne nadával, bil ju rukami i palicou. Ani jeho deti neunikli krutému správaniu otca, bil ich, vypínal im televízor, kričal na nich a vyháňal ich z bytu. Konanie muža vyvrcholilo vo štvrtok (22. 4.), keď manželku zbil palicou po celom tele, v dôsledku čoho utrpela také vážne zranenia, že musela byť hospitalizovaná v nemocnici a následne bola operovaná,” uviedla Ligdayová s tým, že v nočných hodinách bol agresívny muž policajnou hliadkou zadržaný a umiestnený do cely policajného zaistenia. “Okrem iného bol podrobený dychovej skúške, jej výsledok dosiahol hodnotu takmer dve promile,” dodala Ligdayová.

HRÔZA pod Tatrami! Štyri deti prežívali u starých rodičov utrpenie a teror

Správa o dlhých rokoch utrpenia ženy z Medzilaboriec sa dostala na svetlo sveta, len šesť dní potom, ako tá istá policajná hovorkyňa informovala o podobne hroznom prípade spod Tatier. Obeťami boli štyri deti, ktoré podľa obvinenia týrali ich starí rodičia. „V stave opitosti im opakovane odopierali jedlo, vulgárne im nadávali, bili ich a muž do nich hádzal aj kamene. Deťom spôsobili popáleniny na rôznych častiach tela, navádzali ich na pitie alkoholických nápojov a fajčenie cigariet,“ priblížila Ligdayová s tým, že ohavnosti sa vystupňovali počas pobytu maloletých u starých rodičov v období posledných zimných prázdnin. Podobne ako mužovi z Medzilaboriec aj starým rodičom z Kežmarku hrozí trest odňatia slobody až na 15 rokov.