Regióny Prešov Poprad

NETRADIČNÁ ZÁCHRANA Mladá jelenica uviazla v betónovej šachte!

Mladá jelenica uviazla v šachte. Zdroj: Správa TANAP

ŠTRBA – Na ceste medzi Mengusovcami a Tatranskou Štrbou prebehla netradičná záchranná akcia. Hasiči zachraňovali život jelenici uviaznutej v betónovej šachte.

 

Otvorené šachty sú obrovským nebezpečenstvom nielen pre živočíchy žijúce v lese, ale aj pre ľudí. Zamestnanec Správy TANAPu pred niekoľkými dňami počas svojej terénnej služby spozoroval z vozidla hlavu jelenice pri ceste. Zistil však, že nejde o zrazenú zver, ale o bezmocnú jelenicu do pol tela uväznenú v šachte.

Hľadala potravu

Pravdepodobne počas noci pri migrácii za potravou došlo k nešťastnému pádu jelenice do takto nezabezpečenej šachty. Strážca Správy TANAPu kontaktoval miestneho poľovného hospodára zo Štrby, ktorý spolu s ďalším členom poľovného združenia a hasičmi sa ju podarilo vytiahnuť von.

Mladá jelenica uviazla v šachte. Zdroj: Správa TANAP

Keďže ide o poľovný druh, miestne poľovné združenie sa zaviazalo kontaktovať Správu slovenských ciest v Tatranskej Štrbe, aby šachtu čo najskôr zabezpečili betónovým poklopom. Podobné prípady záchrany živočíchov z takýchto pascí nie sú vôbec ojedinelé. Za uplynulé roky sme mali možnosť pomôcť z takejto život ohrozujúcej situácie bobrom, vydrám a aj plazom.