Regióny Prešov

Nemocnica v Kežmarku investovala v prvom polroku do rekonštrukcie i prístrojov

Ilustračný obrázok, zdroj : TASR - Oliver Ondráš

KEŽMAROK – Nemocnica Dr. Vojtecha Alexandra v Kežmarku v prvom polroku pokračovala v rozvojových projektoch. Investovala do rekonštrukcie budovy i prístrojového vybavenia. Ako tvrdí jej vedenie, opodstatnenosť súčasnej podoby nemocnice aj v súvislosti s pripravovanou optimalizáciou, ktorú chystá Ministerstvo zdravotníctva SR, je nesporná, informovala o tom hovorkyňa skupiny Agel SK Martina Pavliková.

 

“Opodstatnenosť dnešnej podoby našej nemocnice je nesporná. Sme a chceme tu byť pre nášho pacienta zo širokého okolia s celou škálou služieb, ktoré poskytujeme a ktoré hodláme rozširovať a skvalitňovať. Veríme, že logické argumenty, sila samospráv a hlavne hlas pacientov ukážu, že návrhy na akékoľvek oklieštenie našej činnosti či zmenu jej charakteru sú neopodstatnené,“ uviedol riaditeľ nemocnice František Lešundák.

Nemocnica počas prvého polroka, ktorý bol poznačený pandémiou ochorenia COVID-19, aj keď za sťažených podmienok, pokračovala vo svojich rozvojových projektoch. “Podarilo sa nám zrekonštruovať časť fasády budovy nemocnice, získali sme nové technické vybavenie operačných sál, nové USG prístroje, inkubátory, lôžka, detské a novorodenecké postieľky a prístroje pľúcnych ventilácií. Máme nové výťahy a s investíciou mesta Kežmarok sa začala výstavba Centra integrovanej zdravotnej starostlivosti, ktoré bude v blízkej budúcnosti súčasťou našej nemocnice a výrazne zlepší poskytovanie zdravotnej starostlivosti v celom okrese,” priblížil Lešundák.

Prešovský samosprávny kraj nesúhlasí s optimalizáciou siete nemocníc, ktorú navrhuje v rámci reformy ministerstvo zdravotníctva. Zhodli sa na tom krajskí poslanci na zastupiteľstve PSK koncom júna. Avizované zníženie počtu akútnych lôžok môže mať podľa nich dosah na zdravie občanov. Na zasadnutí zároveň schválili, že budú iniciovať rokovania k reforme na úrovni samosprávneho kraja za účasti ministerstva zdravotníctva, dotknutých samospráv a poskytovateľov ústavnej zdravotnej starostlivosti. Rezort zdravotníctva tvrdí, že reforma prinesie lepší manažment pacienta. Radikálne zvýšiť kvalitu a dostupnosť zdravotnej starostlivosti je podľa rezortu tiež cieľom Plánu obnovy a odolnosti SR.