Regióny Prešov Košice Humenné

Naivita alebo hlúposť? Dôchodkyňa naletela podvodníkovi a prišla o tisícky EUR, ďalšiu okradli na lavičke

Podvodníci obrali staršiu ženu o tisícky eur, prípad rieši polícia. Zdroj: Peter Korček

HUMENNÉ – Podvodníci obrali staršiu ženu z Humenného o tisícky eur, prípadom sa zaoberá polícia. Informovala o tom krajská policajná hovorkyňa z Prešova Jana Ligdayová s tým, že vyšetrovateľ Okresného riaditeľstva Policajného zboru v Humennom vedie v tejto súvislosti trestné stíhanie pre zločin podvodu spáchaný formou spolupáchateľstva.  

 

“Páchatelia telefonicky kontaktovali 78-ročnú Humenčanku pod zámienkou doručenia zásielky, pričom počas komunikácie od nej zistili informácie, kde býva, s kým žije i o jej bytových pomeroch,” priblížila hovorkyňa. V ten istý deň ženu opäť kontaktovali, predstavili sa ako policajti a oznámili jej, že ju má niekto prepadnúť a okradnúť. “Vraj ak chce svoje peniaze zachrániť, má ich všetky rýchlo dať do igelitovej tašky a vyhodiť z okna. Tam bude osoba, ktorá jej peniaze postráži až do zadržania páchateľov,” doplnila Ligdayová s tým, že dôverčivá žena tak aj urobila a vznikla jej škoda 4200 EUR.

Aj v takýchto napätých a stresových situáciách je podľa polície potrebné zachovať zdravý rozum a rozvahu. Policajti opäť vyzývajú verejnosť, aby ju v takýchto prípadoch kontaktovala na číslo 158 a overila si situáciu. “Prípadne môže kontaktovať niekoho zo svojich blízkych. Netreba veriť neznámym osobám a ani im poskytovať akékoľvek informácie o svojom rodinnom stave či finančnej situácii,” uzavrela hovorkyňa.

 

Spiacu ženu na železničnej stanici okradla podľa polície iná žena. Ilustračné FOTO: ZDROJ: fb Polícia SR

Spiacu ženu okradla na železničnej stanici v Poprade o stovky eur iná žena, polícia ju obvinila. Incident sa stal pred týždňom (9. 11.) nadránom. Trestné stíhanie pre prečin krádeže v tejto súvislosti začala Železničná polícia SR. “Priestor horného vestibulu v budove stanice využila 47-ročná žena na spánok a túto situáciu využila 48-ročná žena z obce Veľký Slavkov, okres Poprad. Z tašky spiacej ženy vzala peňaženku, v ktorej boli osobné doklady poškodenej, ako aj finančná hotovosť vo výške 510 eur,” uviedla hovorkyňa. Vyšetrovaním polícia získala dostatočné dôkazy, aby 48-ročnú ženu mohli z krádeže obviniť. Stíhaná je na slobode.