Regióny Prešov Košice Top

Na východe KOLABUJE život. Cesty sú NEPREJAZDNÉ, vyhlásené sú prvé VÝSTRAHY

Ilustračné foto: ZDROJ: archív zoznam.sk

KOŠICE/PREŠOV – Nepriaznivé poveternostné podmienky dnes ovplyvnili situáciu na cestách v Košickom kraji. V niektorých úsekoch došlo k dopravným obmedzeniam. Informuje o tom košická krajská polícia na sociálnej sieti.

 

Pri obci Hrhov je v oboch smeroch na nevyhnutný čas uzatvorená cesta, vyťahujú autobus. “Cesta na Hrhov od Dvorníkov je uzavretá pre nákladnú dopravu. Cesta na Dargov je ťažko prejazdná. Veľmi ťažko prejazdná je cesta Štós, kde je súvislá vrstva snehu,” uvádza polícia.

Dobšinský kopec je prejazdný len pre osobné motorové vozidlá, a to v oboch smeroch.

Správa a údržba ciest Prešovského samosprávneho kraja dnes ráno vyhlásila v okresoch Sabinov, Prešov a Bardejov prvý situačný stupeň. Dôvodom sú nepriaznivé poveternostné podmienky. Za Správu a údržbu ciest Prešovského samosprávneho kraja to uviedol Stanislav Harčarík.

Všetky cesty v Prešovskom kraji sú podľa jeho slov momentálne prejazdné. Na niektorých úsekoch sa však tvoria snehové záveje. “Snažíme sa priebežne zmierňovať problémy v zjazdnosti. Najťažšia situácia je v úsekoch Chmeľov – Petič, na cestách III. triedy v okrese Sabinov, Prešov a Bardejov,” povedal s tým, že niekde ešte stále sneží a fúka silný nárazový vietor.