Regióny Prešov Poprad

Na Hrebienku vo Vysokých Tatrách vytvoria umelci desiatky ľadových sôch

Zdroj: FB / Tatry Ice Master 2020

VYSOKÉ TATRY – Ľadoví sochári z desiatich krajín sveta sa zišli v sobotu na desiatom ročníku festivalu Tatry Ice Master v stredisku Hrebienok vo Vysokých Tatrách. Podľa manažéra horského strediska Vysoké Tatry Lukáša Brodanského budú pracovať v sobotu a v nedeľu (28. 1.) s 50 tonami ľadu. Diela budú tvoriť v témach Podmorský svet a Láska, mier a porozumenie.

“Ľadové sochy, ktoré počas dňa umelci vytvoria, budú od zotmenia vysvietené, čím sa umocní dizajn a krása jednotlivých diel. Jednu časť sôch budú ľadoví rezbári vytvárať popri budove lanovky a druhá bude umiestnená v druhej kupole vedľa Tatranského ľadového dómu,” uviedol Brodanský. Sochy umiestnené v kupole Galérie ľadových majstrov budú vystavené počas zimnej sezóny, respektíve do konca apríla.

Druhá časť sôch zostane na otvorenom priestranstve, kým sa neroztopia. Celkovo by mali sochári vytvoriť približne 35 sôch, doplnil. Do hlasovania o najlepší tím z desiatich krajín sveta sa môže zapojiť aj verejnosť. Stačí vyplniť hlasovací lístok a vložiť ho do urny na pódiu na Hrebienku. “Podujatie Tatry Ice Master sprevádza aj bohatý sprievodný program, v ktorom sa predstavia Pavol Hammel, Katarína Koščová, chýbať nebude ohňovo-ľadová šou, tanečná šou, rôzne hry a súťaže,” dodal Brodanský.