Na hrade Ľubovňa otvárajú letnú turistickú sezónu

STARÁ ĽUBOVŇA – Ľubovnianske múzeum – hrad v Starej Ľubovni v nedeľu otvára letnú turistickú sezónu. Ako povedal riaditeľ múzea Dalibor Mikulík, pre návštevníkov pripravili aj sprievodný program. Podľa neho sa otvorenia hradných brán každoročne zúčastňuje asi 3-tisíc až 3 500 ľudí.

Od 11.00 do 16.30 h sa niekoľkokrát predstavia sokoliari a šermiari. O 14.00 h je naplánovaná svätá omša v hradnej Kaplnke sv. Michala archanjela. „Novinkou bude nová stála hradná expozícia o tom, ako žil hradný kastelán. Volá sa Zo snov hradného pána, pána kastelána,“ priblížil s tým, že sprístupnenie tejto výstavy je naplánované o 15.30 h.

Súčasťou sprievodného programu budú aj kaukliari či remeselníci so svojimi ručne vyrábanými produktmi. Návštevníkom predstavia rezbárstvo i hrnčiarstvo. Tohtoročnou témou programu slávnostného otvorenia hradných brán i celej hlavnej letnej sezóny bude kastelán. Sezóna bude prebiehať počas rozsiahlej kompletnej obnovy vojenských kasární. Návštevník však podľa Mikulíka o nič nepríde. Počas leta chystajú aj ďalšie novinky. Tešiť sa možno i na hradné koncerty či divadlo s rozprávkami. Vlani prešlo hradnými bránami viac ako 200.000 turistov.

Viac o téme: hrad Ľubovňa, letná sezóna, otvorenie, turizmus

Súvisiace články