Regióny Prešov Kežmarok

Muža obvinili ako SÉRIOVÉHO VRAHA z Kežmarku! Bol tichý a utiahnutý, vychovával deti, doma mal desiatky zbraní

Obvinený Ján Románek mal podľa policajtov v roku 2015 zastreliť 24-ročného pumpára Erika vo Veľkej Lomnici. Zdroj: TV Markíza/FB

Na otázku, či v minulosti prišiel s Jánom do konfliktu nám dal jednoznačnú odpoveď. “Nie nie, toto určite nie. Práveže naopak, málokedy ho bolo vidno. Nevedeli sme ani poriadne čím sa živí. Raz tu doniesol auto, druhýkrát motorku. Mysleli sme si, že predáva staré autá na súčiastky alebo, že ich opravuje. Stále chodil na nejaké týždňovky,” vysvetľuje Gaborčík.

Zbraní mal viac ako na policajnom okrsku

Ako povedal pre Zoznam, najdesivejšie momenty prežíval, keď prišiel s niekoľkými desiatkami policajtov na obhliadku domu, kde Ján býval. “Ja som bol prizvaný tiež na obhliadku jeho domu, keď to celé prasklo. Keď som tam prišiel, myslel som, že sa mi len sníva,“ hovorí starosta o prvotnom šoku po príchode do domu Jána.

„Všade boli zbrane. Všade. Od krátkych po vzduchových pištolí. Videl som tam aj škorpióna (pozn. redakcie Samopal vzor 61, taká istá ako zbraň, ktorou bol rozstrieľaný dôchodca Jozef Lazár) a mnoho ďalších. Policajt mi sám pri obhliadke povedal, že takúto zbierku arzenálu nemajú ani u nich na policajnom okrsku v Liptovskom Mikuláši,“ opisuje desivý moment starosta obce.

Samopal vzor 61(škorpión). Aj takúto zbraň našli u Jána Románka doma. Zdroj: gunmagazin.sk

Čo je však zarážajúcejšie je spôsob ako svoju zbierku zbraní obhájil pred rodinou. „Povedal im vraj, že sú to atrapy, že on je len zberateľ, no všetky zbrane boli ostré. Ja sám som poľovník, takže sa vyznám. Nechcem si ani len predstavovať, čo s toľkými zbraňami plánoval a čo sa ešte mohlo stať, keby ho nechytili,“ hovorí s hrôzou Gaborčík.

Obyvatelia obce sa s Jánom veľmi nevídavali. Ako sami povedali, bol skôr samotár. „Často chodieval do lesa na prechádzky. Neprišlo nám to však divné, veď všetci z dediny tak chodievame. Ja som sa s ním nikdy nejak veľmi nerozprával, maximálne sme si pozdravili cez bránku,“ hovorí jeho sused.