Muž zareagoval na zverejný inzerát na sociálnej sieti! Potom prišiel ŠOK: Prípadom sa teraz zaoberá polícia

BARDEJOV – Z prečinu podvodu, ktorý spáchali formou spolupáchateľstva, obvinila polícia 18-ročného mladíka a 19-ročnú ženu, obaja pochádzajú z okresu Pezinok. Informovala o tom hovorkyňa Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Prešove Jana Ligdayová.

 

„Za účelom vylákania peňazí zverejnili inzerát na sociálnej sieti, kde slečna vystupovala pod vymysleným menom a ponúkala na predaj nový mobilný telefón za sumu 400 eur. Neprekážala jej skutočnosť, že telefón fyzicky nevlastnila,“ uviedla Ligdayová. Ako ďalej povedala, na inzerát zareagoval 22-ročný muž z obce Lenartov, ktorý súhlasil so sumou a tú zaslal prostredníctvom bankového prevodu na určený účet.

„Majiteľom účtu bol 18-ročný mladík. Predávajúca ale kontaktovala kupujúceho, že peniaze jej nedošli. Po vzájomnej kontrole čísla účtu predávajúca ‚zistila‘, že došlo k chybe a zadala kupujúcemu druhé číslo účtu. Muž z Lenartova vyzval na vrátenie platby, k tomu ale už nedošlo,“ priblížila Ligdayová. Obaja obvinení sú momentálne stíhaní na slobode. Prípadom sa zaoberá Obvodné oddelenie Policajného zboru v Kurove.

Viac o téme: Bardejov, inzerát, polícia, sociálna sieť

Súvisiace články