Regióny Prešov Stará Ľubovňa

Mladík OKRADOL mužovi PEŇAŽENKU počas malej POTREBY! S peniazmi sa vybral na nákupy

Ilustračná foto. Zdroj: pixabay.com

STARÁ ĽUBOVŇA – Zo zločinu krádeže, ako aj z trestného činu neoprávneného vyrobenia a používania platobného prostriedku bolo okresným vyšetrovateľom v Starej Ľubovni vznesené obvinenie 15-ročnému miestnemu chlapcovi. Informovala o tom hovorkyňa Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Prešove Jana Ligdayová.

“Začiatkom decembra pri autobusovej stanici pristúpil k mužovi, ktorý práve vykonával malú potrebu, z vrecka nohavíc mu vybral peňaženku a utiekol preč,” uviedla Ligdayová.

Okradnutý muž v nej mal osobné doklady, bankomatovú kartu, finančnú hotovosť a ďalšie veci. Mladík si podľa hovorkyne ponechal peniaze i bankomatovú kartu, všetko ostatné vyhodil do koša. “Zamieril do obchodného domu, kde si nakúpil, no pri samoobslužnej pokladni k platbe kartou nedošlo. Ani opakovaný pokus o zaplatenie kartou nebol úspešný a tak musel tovar vrátiť späť do regálov. Z obchodu odišiel a snažil sa v bankomate použiť kartu na výber hotovosti, neúspešne,” povedala Ligdayová a dodala, že poškodeným bol 66-ročný muž z obce Jakubany.