Regióny Prešov Top

MIMORIADNE Z nemocnice UŠIEL Pakistanec s EXTRÉMNE nákazlivou CHOROBOU! Vyliezol cez OKNO budovy: POZOR, je vysoko INFEKČNÝ

Ilustračné foto. ZDROJ: archív zregionu.sk

VYSOKÉ TATRY – Lekári, ale aj polícia varujú všetkých Slovákov. Z nemocnice vo Vysokých Tatrách totiž ušiel Pakistanec s vysoko infekčnou tuberkulózou.

Zo záchytného tábora ho s tuberkulózou previezla eskorta do špecializovanej nemocnice vo Vysokých Tatrách. Dvadsaťštyriročný Pakistanec však po týždni odtiaľ ušiel cez okno a zmizol v lese. Teraz ho hľadá polícia a varujú pred ním aj lekári. Je totiž stále vysoko infekčný.

O mimoriadnej situácii informovali tvnoviny.sk. „Je možné, že to pripravoval, lebo mal spolubývajúceho na izbe, ktorý ho de facto kryl,“ povedal námestník riaditeľa Národného ústavu vo Vyšných Hágoch Peter Šterbák.

Dve hodiny, medzi siedmou a deviatou ráno, jeho spolupacient na izbe personálu tvrdil, že Hamad išiel na toaletu, potom do sprchy, a napokon, že ani nevie, kam sa podel. „Určite je nebezpečný pre spoločnosť, pretože je naďalej infekčný a liečbu neukončil,“ dodal Šterbák.

Útek plánoval

Hamad sa počas pobytu domáhal mobilu. Všetkým bolo jasné, že čosi kuje. „Tým, že sa deň predtým oholil, tak splynul s bežnou populáciou a bol na nerozoznanie,“ spresnil Šterbák.

Policajti nám potvrdili, že do jeho hľadania zapojili všetky svoje zložky. Prípad riešia ako podozrenie zo šírenia nebezpečnej nákazlivej choroby.