Regióny Prešov Snina Top

MIMORIADNE Vlky ÚTOČILI v blízkosti ľudí: FOTO len pre silné povahy

Vlci. Zdroj: TASR

HOSTOVICE – Prípadov s vlkmi, ktoré sa voľne pohybujú v blízkosti ľudských obydlí, pribúda. Len nedávno sa svorka potulovala po obci Batizovce. Teraz pred vlkmi varujú aj v obci Hostovice. Tam dokonca zaútočili na zviera. Ľudia sú v strachu.

 

Len nedávno sme vás informovali o viacerých vlkoch, ktoré sa pohybovali v blízkosti obce Batizovce v Popradskom okrese. Svorku spozoroval jeden z obyvateľov. Vlci pobehovali popri ceste pri dedine. Dokonca ich zachytil na kameru.

Batizovce však nie sú jediná obec, kde obyvateľov vystrašila prítomnosť vlkov. Na ich výskyt upozorňujú aj obyvatelia Hostovíc v okrese Snina v Prešovskom kraji. Podľa miestnych sa nebáli pohybovať len kúsok od ich obydlí a dokonca aj zaútočiť. “Vlci roztrhali jelenicu v dedine pred obecným úradom,” poznamenal Marián.

Fotografie len pre silné povahy

Podľa Petra ide o obec, kde vlky nie sú žiadnou novinkou. Podľa neho to je dokonca ich územie. “Tá obec tam vôbec nemala čo stáť… veď je to územie vlkov…,” skonštatoval. Hostovice však nie sú jediné, kde evidujú útok vlka. Podľa Márie sa podobný prípad stal aj priamo v Snine. “No ta sa mám tešiť, v našej dedine za domami. O chvíľu z domu večer nepôjdem von,” poznamenala.

Ľudia sa boja, že vlky začnú ohrozovať priamo ich či ich domáce zvieratá. “Bude to ešte horšie…. rok, dva a myslím že to bude top téma,” podelil sa so svojimi obavami Peter. Obrovský strach má aj ďalšia obyvateľka. “No toto nie je sranda!” poznamenala.

V tejto súvislosti sme kontaktovali aj obec Hostovice. Na odpovede čakáme.