Malé DETI utekali pred MEDVEĎOM pri domoch! V obľúbenej turistickej lokalite sa dobíjal cez plot a REVAL: Mrazivé SVEDECTVÁ

KOLONICA – Obyvatelia obce Kolonica (v okrese Snina) žijú v obavách. Priamo pri rodinných domoch, kde žijú, sa pohyboval medveď. Hlasný rev šelmy sa ozval len pár metrov od detí, ktoré sa v tom čase vozili na poníkovi.

Panika a strach. Tieto emócie zažili obyvatelia obce Kolonica na východnom Slovensku. Pri miestnej ohradenej lúke, kde jedna z rodín chová kone, sa v tesnej blízkosti pohyboval medveď. Informoval o tom portál noviny.sk. V tom čase sa na poníkoch vozili deti vo veku 3 a 5 rokov. „Oni boli s koníkmi na záhrade a zrazu bežali, že je tu medveď,“ uviedla pre portál matka detí.

Našťastie, pozemok, kde chová rodina kone, je ohradený elektrickou ohradou. „Do areálu sa chcel dobyť medveď, ale neprekonal elektrický oplotok. Ten medveď tu reval, ľudia spanikárili a začali utekať, aj kone za nami,“ priblížil starosta obce Matúš Leňo.

Hlasný rev a rachot

Majiteľka koní doplnila, že rev medveďa bol hlasný a sprevádzaný silným rachotom. Jeden zo susedov ho dokonca uvidel, keď utekal smerom do lesa.

Podľa starostu obce ide o frekventovanú oblasť, kam prichádza najmä v letných mesiacoch množstvo ľudí a kde sa nachádza aj športový areál. Lokalita je mimoriadne obľúbená medzi turistami, hubármi aj miestnymi. „Videli aj medvedicu s malými pri observatóriu. Po zmonitorovaní situácie bol incident vyhlásený aj v obecnom rozhlase,“ dopĺňa starosta.

Viac o téme: Kolonica, medveď

Súvisiace články